WD Blue SA510 500GB sahte mi?

AlperenKara

Kilopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
WD Blue SA510 500GB
Merhaba, yaklaşık 3 aydır kullandığım ve Hepsiburada üzerinden aldığım WD Blue SA510 500GB SSD'nin sahte olduğunu düşünüyorum. Bunun düşüncenin altında yatan temel sebep ise WD'nin dashboard uygulamasının SSD'mi görmüyor olması. Bu konu üzerine bir sürü araştırma yapmama rağmen net bir sonuca varamadım. CrystalDiskMark'taki veriler bana normal geliyor. Yurdışında bu SSD'yi satın almış ve deneyen bir yabancının videosunda ise CrystalDiskInfo'daki bilgilerin benim SSD'imden farklı olduğunu fark ettim. Aşağıya test sonuçlarını ve CrystalDiskInfo bilgilerini koyacağım (SSD'nin sıcak olmasına takılmayın çünkü birkaç saat oyun oynamıştım laptop ısındı. Genel olarak 38 derecelerde geziyor). Satın aldığım linki de bırakacağım ancak satın aldığım Izoly satıcısı bu ürünü satmayı bırakmış maalesef.

Dosya Ekleri

• CrystalDiskInfo.png
    CrystalDiskInfo.png
    64,2 KB · Görüntüleme: 47
  • CrystalDiskMark.png
    CrystalDiskMark.png
    22,7 KB · Görüntüleme: 46
  • Dashboard.png
    Dashboard.png
    224,2 KB · Görüntüleme: 47
Dostlar araştırdım ve net bir şekilde sahte ürün sattıkları kanaatine vardım. Öncelikle ürünün seri numarasını WD'nin sorgulama sitesi üzerinden arattığımda bir sonuç çıkmadığı farkettim. Sonra SSD'yi söktüm ve orjinalliğinden emin olduğum başka bir videodaki ssd ile karşılaştırdım. Büyük farklılıklar olması üzerine ürünün sahteliğine netlik kazandırmış oldum. Aradan 3 ay geçmiş olmasına rağmen Hepsiburada'da müşteri hizmetlerinden ürünün orjinal olmadığı hakkında talep oluşturdum ve ürünü iade ettim. Şimdi ise iade sürecinin sonuçlanmasını bekleyeceğim. Kısacası Izoly markasından kesinlikle ürün satın almayın, sahte ürün konusunda şikayetçi olan başka insanlar da bulunuyor.

Dosya Ekleri

• Polish_20230429_024908426.jpg
    Polish_20230429_024908426.jpg
    353,2 KB · Görüntüleme: 51
Dostlar araştırdım ve net bir şekilde sahte ürün sattıkları kanaatine vardım. Öncelikle ürünün seri numarasını WD'nin sorgulama sitesi üzerinden arattığımda bir sonuç çıkmadığı farkettim. Sonra SSD'yi söktüm ve orjinalliğinden emin olduğum başka bir videodaki ssd ile karşılaştırdım. Büyük farklılıklar olması üzerine ürünün sahteliğine netlik kazandırmış oldum. Aradan 3 ay geçmiş olmasına rağmen Hepsiburada'da müşteri hizmetlerinden ürünün orjinal olmadığı hakkında talep oluşturdum ve ürünü iade ettim. Şimdi ise iade sürecinin sonuçlanmasını bekleyeceğim. Kısacası Izoly markasından kesinlikle ürün satın almayın, sahte ürün konusunda şikayetçi olan başka insanlar da bulunuyor.
Dostum Izoly'den ürün satın alarak kendin riski kabul etmişsin zaten. Bir dahakine kesinlikle daha dikkatli ol. Izoly sadece SSD gibi parçada değil, bir çok parçayı çinden getirtip üstüne logo basıyorlar ve öyle satıyolar. Yalnız markası WD gibi göstermeleri de şaşırttı.

Öncelikle, Izoly satıcısından satın aldıysanız zaten sahte. İkincisi, Encbilgisayar satıcısından aldıysanız da sahte. Üçüncüsü, bu SSD zaten sahte. Nasıl anladım; SSD, WD uygulamasında gözükmüyor ve seri numarası YS ile başlıyor. YS ile başlayan SSD'ler sahte oluyor, kaldı ki sizinkinde tarih yazıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı