WD Blue SN570 1 TB M.2 SSD alınır mı?

Bütçe
1700

TanerZe

Centipat
Daha fazla  
Anakart
Asus PRIME B450M-K II
Merhaba arkadaşlar, bilgisayarımda halihazırda olan bir HDD var oldukça eski ve bunu başka bir bilgisayara takacağım, bu yüzden 1TB SSD alıp tüm işimi onun ile görmeyi planlıyorum. Ana kartım ASUS Prime B450M-K II en fazla destekleyeceği okuma yazma hızı kaç bunun hakkında bilgim yok, bir arkadaşım Samsung 980 Pro veya KC3000 alırsan ana kartının hızı bunlara yetmez boşa para vermiş olursun dedi. Bilgisayarlardan pek anlamam bu yüzden cahilliğim ile birlikte sizlere danışmak istiyorum. Sistemimde genellikle oyun oynuyorum ve işletim sistemini de SSD'ye kuracağım.

Sistemimin tamamı;

İşlemci: Ryzen 5 5000.
Anakart: ASUS Prime B450M-K II.
İşlemci: XPG (2x8GB) Spectrix D41 RGB DDR4 3200MHz CL16 1.35V.
Ekran kartı: Sapphire RX 580.

Bütçenin az üstüne KC3000 ya da 1K'ya Exceria G2 alın, alınmaz sn570.Evet anakart gen 4 hızları vermiyor ama diğer açılardan da iyi bir SSD.

KC3000 alırsam anakart bakımından ne gibi dezavantajları olur hocam? Ne tür özelliklerine erişimim kısıtlanır ya da sınırlandırılır?

Sadece hız olarak 3500mb/s olarak kısıtlanır başka hiçbir şey olmaz/ssd’yi ya da anakartı etkilemez.

KC3000 almaya karar verdim, doğru karar olur umarım. Site olarak trendyol'u tercih edeceğim, önerdiğiniz başka yer varsa oradan da alabilirim.

KC3000 almaya karar verdim, doğru karar olur umarım. Site olarak Trendyol'u tercih edeceğim, önerdiğiniz başka yer varsa oradan da alabilirim.

Teknobiyotik en mantıklısı, resmî satıcı. Gene elmacık'da sorun olmaz.

Geri
Yukarı