WD blue WD10EZEX HDD, ASUS Prime B450M K II anakarta uyar mı?

Bütçe
3200

Fatih727262

Zeptopat
Daha fazla  
Sistemim:
ASUS Radeon Dual RX 6600 8 GB GDDR6 128 bit ekran kartı.
Adata XPG Spectrix D41 TUF RGB 8 GB (1x8GB) DDR4 3200 MHz CL16 RAM.
WD SN570 500GB blue GEN3x4 M.2 SSD 3500 MB okuma / 2300 MB yazma.
Vento VG14FE RGB ATX Gaming kasa.
FSP Hyper H3-550 80+ Pro 550W güç kaynağı.
ASUS Prime B450M K II.

Almak istediğim HDD: WD blue WD10EZEX 1TB 64HD 7200RPM 3.5 SATA 3.0

Veya anakarta iki tane SSD takılıyor ise SSD de alabilirim. Pek bilgim yok bu yüzden hangisi daha doğru olur bilmiyorum.

Başka bir şey de önerebilirsiniz.

2024 yılında bireysel kullanım için(ekstrem film, dizi veya iş için depolama alanı isteyen kişiler hariç) HDD almanın çok mantıksız olduğunu düşünüyorum. Anakartınızda 1 adet m2 SSD slotu var ve o dolu lakin SATA 3 SSD takabilirsiniz ve hız bakımından HDD'lere göre çok daha hızlı olur. Dolayısıyla SATA SSD almanızı kesinlikle öneririm.

2024 yılında bireysel kullanım için(ekstrem film, dizi veya iş için depolama alanı isteyen kişiler hariç) HDD almanın çok mantıksız olduğunu düşünüyorum. Anakartınızda 1 adet M.2 SSD slotu var ve o dolu lakin SATA 3 SSD takabilirsiniz ve hız bakımından HDD'lere göre çok daha hızlı olur. Dolayısıyla SATA SSD almanızı kesinlikle öneririm.

Teşekkür ederim yardımınız için. Dediğiniz SSD türünü ilk kez duyuyorum yani pek anlamiyorumda bu işlerden önerebileceğiniz bir şey var mı orta bütçe civarında.

Anakartında 4 tane SATA, güç kaynağında 5 tane SATA Power kablosu var. En fazla 4 tane SATA disk takabilirsin yani.
Önerdiğin bir şey varmi peki teşekkürler bu arada

Son düzenleme:

En ucuz bu hocam çok iyi denilmez ama alınabilecek en ucuz 1 TB SSD. 3200 TL civarına çıkarsanız Samsung 870 Evo var iyidir uzun süre götürür üzmez.

En ucuz bu hocam çok iyi denilmez ama alınabilecek en ucuz 1 TB SSD. 3200 TL civarına çıkarsanız Samsung 870 Evo var iyidir uzun süre götürür üzmez.

Çok teşekkür ederim samsung olanı alacağim bide son olarakta soruyimde içimde kalmasın bunu şuan ki ssd mi çikarmadan kullanabiliyorum dimi?

Çok teşekkür ederim samsung olanı alacağim bide son olarakta soruyimde içimde kalmasın bunu şuan ki ssd mi çikarmadan kullanabiliyorum dimi?
Evet kullanırsın, anakartın kutusunun içinde sata kablosu olur. Birde güç kaynağında Sata güç kablosu olur. Bu ikisini SSD'ye bağlayıp kullanacaksın. Daha detaylı rehber istersen;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Evet kullanırsın, anakartın kutusunun içinde SATA kablosu olur. Bir de güç kaynağında SATA güç kablosu olur. Bu ikisini SSD'ye bağlayıp kullanacaksın. Daha detaylı rehber istersen;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Sağ ol kral çok yardımın dokundu şuankini satip yenisini almayi düşünüyordum büyük dertten kurtardın beni. İyi bayramlar.

Evet kullanırsın, anakartın kutusunun içinde SATA kablosu olur. Bir de güç kaynağında SATA güç kablosu olur. Bu ikisini SSD'ye bağlayıp kullanacaksın. Daha detaylı rehber istersen;

Kral yeniden rahatsız ediyorum ama attığın yerden baktım sitelere ucuzdan pahalıya doğru ama yorumlarda sahte gönderdiler yazanlar vardı. Vatan linkine tıklayamıyordum vatandan aynısını kopyaladım ama çıkmadı. Sadece Samsung 870 EVO yazınca çıktı. Aynısı gibi geldi bana ama sende bir kontrol eder misin vatan da biraz daha pahalı ama olsun anlamam zaten sahte gönderseler o yüzden garanti olsun istedim. Kontrol edersen sevinirim.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2024-04-11-01-58-26-198_com.vatanbilgisayar.vatan.jpg
    Screenshot_2024-04-11-01-58-26-198_com.vatanbilgisayar.vatan.jpg
    50,3 KB · Görüntüleme: 5
Son düzenleme:

Geri
Yukarı