WD Green SSD tam hızda okuma yazma yapmıyor?

Rovelve

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, sorum başlıkta. Ben 3 GB'lik bir dosyayı aynı SSD üzerinden başka bir klasöre kopyaladım lakin 50 MB okuma yazma geçmedi. PC yüksek performans modunda.

Son düzenleyen: Moderatör:
Küçük boyutlu dosyalar kopyalanırken hız doğal olarak düşer.

CrystalDiskMark ile hız testi yapabilir misiniz?

Şimdi ise 30 GB'lik denedim yine aynı 100 MB üstü olmadı.
Crystal disk markda 540 okuma 230 yazma çıktı eskiden 400'lerden çıkıyordu şimdi HD Tune ile deneyeceğim.

230 MB/s düşük bir yazma değeri.

Yapmadıysanız WD SSD Dashboard üzerinden firmware güncellemesi yapmayı deneyin.

Ayrıca anakartınızı paylaşırsanız SATA kontrolcü güncellemesi varsa bulalım.

WD Green'de ısınma sorunu olduğunu duydum. Okulumuzdaki akıllı tahtada da aynı SSD kullanılıyor ve basit bir işlemde bile 50 dereceleri bulan sıcaklığa rastladım. Sıcaklık değerleri nedir?

WD Green'de ısınma sorunu olduğunu duydum. Okulumuzdaki akıllı tahtada da aynı SSD kullanılıyor ve basit bir işlemde bile 50 dereceleri bulan sıcaklığa rastladım. Sıcaklık değerleri nedir?
Herşey güncel. Bilgisayarım Lenovo g580 20150.

Gayet iyi 6-7 saat oyun oynasam 45 oluyor
6 Saatir oyundayım 45 derecede belkide ondan düşüktür.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    31,9 KB · Görüntüleme: 47
Son düzenleme:
Her şey güncel. Bilgisayarım Lenovo G580 20150.
Lenovo'nun destek sayfasında SATA AHCI kontrolcünüz için yayınlanan tek bir sürücü var, o da 2012'de yayınlandı ve Windows 10 için değil.
6 saatir oyundayım 45 derecede, belki de ondan düşüktür.
Okuma yazma değerleriniz çok dalgalı.

45 derece o kadar yüksek bir sıcaklık değil ama bana daha çok sıcaklık her zaman 45 derece gibime geliyor.

CrystalDiskInfo'dan ekran görüntüsü paylaşabilir misiniz? Mümkünse sistemi bir süre uyku moduna alın, sonra açtığınız an hemen paylaşın ki SSD çok ısınmasın. Sıcaklığın hep sabit kaldığına dair (SSD'nin yanlış ölçüm yaptığına dair) şüphem var.

Şuan HD tune proda test yapılıyor Benchmark sonuçları;
Lenovo'nun destek sayfasında SATA AHCI kontrolcünüz için yayınlanan tek bir sürücü var, o da 2012'de yayınlandı ve Windows 10 için değil.

Okuma yazma değerleriniz çok dalgalı.

45 derece o kadar yüksek bir sıcaklık değil ama bana daha çok sıcaklık her zaman 45 derece gibime geliyor.

CrystalDiskInfo'dan ekran görüntüsü paylaşabilir misiniz? Mümkünse sistemi bir süre uyku moduna alın, sonra açtığınız an hemen paylaşın ki SSD çok ısınmasın. Sıcaklığın hep sabit kaldığına dair (SSD'nin yanlış ölçüm yaptığına dair) şüphem var.
Hayır WD Dasborard dan takip ediyorum 25 den başlıyor 45 lere çıkıyor aynı değil.
y

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    11,2 KB · Görüntüleme: 44
Şu an HD Tune Pro'da test yapılıyor.
HD Tune değerleriniz çok dalgalı. Söylediğiniz değerlere göre CrystalDiskMark'ta da yazma değerleriniz oldukça düşük.

WD SSD Dashboard'da sağlık durumu nedir?

14 gün geçmediyse SSD'yi iade edebiliyorsanız iade etmenizi öneririm.

DA
HD Tune değerleriniz çok dalgalı. Söylediğiniz değerlere göre CrystalDiskMark'ta da yazma değerleriniz oldukça düşük.

WD SSD Dashboard'da sağlık durumu nedir?

14 gün geçmediyse SSD'yi iade edebiliyorsanız iade etmenizi öneririm.
Ama daha geçen gün gayet iyiydi?
Baya doldurdum ondan olabilirmi Birazını HDD atayım 14 gün geçti.
Ama daha geçen gün gayet iyiydi?
Baya doldurdum ondan olabilirmi Birazını HDD atayım 14 gün geçti.
Sağlık durumu 100.

Geri
Yukarı