WD harici diskler arasındaki fark nedir?

Makaleler
45
Evet, harici disk araştırması yapıyorum. Ama MediaMarkt ve Vatan Bilgisayar'a baktım. Hangisi daha iyidir?

Bu arada web mi yoksa fiziki şeklinde mi alayım? Uzun ömürlü gitmesi öncelik. Disklerin sağlığını ölçen programlar/uygulamalar işe yarar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu kadar yüksek TB gerek yok ise bundan yerine hızlı ve ideal depolaması olan disk alabilirisin.

Hocam, bunu merak ettim. Öbür türlü 1 TB'lik harici disk almayı düşündüm. İleride bir daha almamak için. Baktım da şu anda bunu beğendim depolama olarak. Dolduğu zaman başka bir tane daha alırım: Kingston 64 GB DataTraveler 100 G3 DT100G3-64 USB Bellek Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Çok verim yok aslında. 8 GB. Lazım olur hesabı düşündüm. Gereksiz mi HDD almak?

Onun için gerek yok ki hocam, farklı bir disk alın. O depolamaya veri yeteceğini zannetmediğim için öyle algıladım.

8 GB işte. Daha sonraları artar mı diye düşündüm. Ayrıca bunu merak ettiğim için bu konuyu açtım. Düşününce USB bellek mantığıma yatıyor.

@brkemr hocam sizin yorumunuz nedir? Az bir veri için USB bellek yeter mi? Daha 8 GB dolu.

8 GB işte. Daha sonraları artar mı diye düşündüm. Ayrıca bunu merak ettiğim için bu konuyu açtım. Düşününce USB bellek mantığıma yatıyor.

@brkemr hocam sizin yorumunuz nedir? Az bir veri için USB bellek yeter mi? Daha 8 GB dolu.
Hocam şahsi kanaatim Type C özelliği de olan 64-128 GB bir Usb bellekten yana kullanın tercihinizi. Mybook Duo zaten kullanım alanınızın dışında kalacağı için bence hiç gerek yok. Eğer uzun vadede 4K video fotoğraf veya film gibi dosyalar yedeklemek gibi bir düşünceniz yok ise Usb bellek sizin için çok daha pratik ve kullanışlı olacaktır.

Geri
Yukarı