WD HDD Bozuk Sektör Düzeltme

Berke B.

Hectopat
Daha fazla  
WD'nin Blue serisinden 500 GB bir harddisk kullanıyorum harddisk'i tarattım 976768065 sektörden 8 tanesi bozukmuş ve bu kadar az sektör için 200 TL civarı para vermek biraz saçma geldiği için çözüm arıyorum ama sorun donanımsal elektrik kesintisi sonrası oldu ve donmasından anladım sorun olduğunu çözüm varsa lütfen söyleyin çözüm yoksa tahminimce 1 yıl 1.5 yıl sonra yeni bir bilgisayar alırım veya toplarım.

Konuya bakabilirmisiniz ? @Murat5038

How to low level format or write zeros (full erase) to a WD hard drive or SSHD | WD Support
Lazım olan dosyalarınızı farklı bir HDD veya belleğe alıp. Farklı bellek veya depolama aygıtı olmadan sadece badsector takılı HDD varken bu işlemi yapın.
Donanımsal sorunda fazla işe yaramaz ancak bir dene. Düzelmez ise sosyalde veya Google da badsector sector kapatma konularına göz atabilirsin.
Teşekkür ederim yardımınız için indirip deneyeceğim.

Sorun çözüldü elektrik kesintisinden dolayı yazılımsal bir sorun oluşmuş donma yok ilk tarama temiz şuanlık herşey iyi gidiyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı