WD HDD'nin HD Tune değerleri nasıl?

BatuhanRoxes

Centipat
Daha fazla  
Diskimin sağlığı ile alakalı HD Tune testleri yaptım, aşırı fazla donma takılma meydana geliyor. Bir kontrol eder misiniz? HD Tune raporlarını paylaşıyorum.
HD Tune ile yaptığım tarama bu.
Health bölümü.
Windows 10 açılıyor ve sürekli hangi programı açarsam açsam yanıt vermiyor, bilgisayarda anlık donma oluyor. Diskim %100'e çıkıyor. Bütün disk optimizasyonlarını yaptım. Donanımsal bir sıkıntı var diye düşünüyorum. Fikriniz nedir? Yeni bir SSD alacağım, almam gerekir mi?

image_2021-04-13_185129.png
image_2021-04-13_185219.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Diskiniz gayet sağlıklı görünüyor. Donma sebebi, sistem kaynaklarını sömüren bir program veya trojan türü bir şey olabilir. Malwarebytes ile komple taratın. Bulduğu her şeyi silip tekrar deneyin.

Bu WD Blue HDD'lerde sorun var gibi. Okuma hataları çok fazla. Bir HDD'in erişim süresinin 2 olması da imkansız. Genelde arızalı disklerde erişim süresi kısa oluyor.
Error scan sekmesinden quick scan kapalı şekilde yüzey taraması yapınız.

Bu diskte SMR teknolojisini kullanıyormuş. Çöp diyebiliriz. Seagate'in düz Barracuda diskleri gibi.

Son düzenleme:
değerli cevaplarınız için teşekkürler virüs taraması yaptım malware bytes ile regedit dosyalarına çok sıkıntı buldu düzeltti fakat herhangi bir düzelme yok disk anlık %100 çıkıyor 1-2 dakikalığına donuyor kaspersky indiriyorum birde öyle deneyeceğim fakat düzelmeyecek gibi nasıl düzeltebilirim bu sorunu
Diskiniz gayet sağlıklı görünüyor. Donma sebebi, sistem kaynaklarını sömüren bir program veya trojan türü bir şey olabilir. Malwarebytes ile komple taratın. Bulduğu her şeyi silip tekrar deneyin.
sistem kaynaklarını tüketen ''system'' işleminin kendisi 100mb kadar varıyor ve %100de takılı kalıyor
sistem kaynaklarını tüketen ''system'' işleminin kendisi 100mb kadar varıyor ve %100de takılı kalıyor

error scan yaptım çoktan dün akşam yapmıştım 2 tane kırmızı çıkmıştı daha sonra bu sabah açtım yine bilgisayarı hala donmalar devam ediyor o donma sırasındada system işlemi %100 dü fotoğrafını silmişim
gerçekten bilgisayarda derse bile girememekteyim
görev yöneticisinde disk average response time 1900 mb/s çıktı normal mi yoksa fazla bir değer mi çünkü o yükselince donma meydana geliyor

peki ssd alırsam sorun düzelecek mi çünkü bu sorun yüzünden hep format attım bilgisayar formattan sonra 1 hafta kasmadan idare ediyor bir sonraki hafta donmaya başlıyor
3 yıllık bir disk bu arada

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı