WD My Passport 1.5 TB Ayrılmamış Alan Sorunu

sitav

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Mühendisi
Merhaba arkadaşlar, bende WD My Passport ultra 1.5 TB harddisk var, laptopa taktığım zaman bilgisayarımda görünmüyor disk yönetimine girdiğimde ise ayrılmamış alan şeklinde duruyor. Sağ tıkladığımda ise resimdeki gibi yeni basit birim sönük bir şekilde tıklanmıyor, harddiskimde çok önemli bilgilerim var ne yapmam lazım fikri olan var mı, veyahut daha önce böyle bir sorunla karşılaşıp çözen?

sese.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Aygıt yöneticisine girip sarı soru işareti olan yerin ekran görüntüsünü atar mısınız? Kronik bir My Passport harddisk kartı arızası gibi duruyor.

Tahmin ettiğim gibi. Bilinmeyen aygıta sağ tık > özellikler > donanım > ayrıntılar > donanım kimlikleri kısmı koplayıp buraya yapıştırın.

Tahmin ettiğim gibi. Bilinmeyen aygıta sağ tık > özellikler > donanım > ayrıntılar > donanım kimlikleri kısmı koplayıp buraya yapıştırın.

NUSB3\ROOT_HUB30&VID_1033&PID_0194&REV_0004&SID_04B01028
NUSB3\ROOT_HUB30&VID_1033&PID_0194&REV_0004
NUSB3\ROOT_HUB30&VID_1033&PID_0194

3 tane çıkıyor, bunlar

http://download3.dvd-driver.cz/dvd-driver/renesas/renesas-usb3-v2.1.39.0.zip

Şu sürücüyü kurup soru işaretinin kalktığına emin olun. Taşınabilir harddiskinizi 2.0 slotuna taktığınıza emin misiniz? Farklı bir makineye takıp diski başlatmayı denediniz mi?

şuanda indiriyorum kuracağım, 2 farklı laptopda denedim olmadı, bunuda belirtmek istiyorum etkisi olurmu bilmem ama yinede; ben linux kullanıyodum ilk kurdugumda da zaten linux üzerinden kurdum windowsta açmaya çalışınca böyle oldu işte

driveri yükledim soru işareti kalktı

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı