WD Purple HDD'lerin bilgisayar desteği var mı?

301230

Decipat
Yer
???
Güvenlik kameraları için kullanılıyor diye biliyordum, sistem toplayacağım zaman hesaplı olduğu için SSD'nin yanına almayı düşünüyorum. Destekliyorsa, ASRock B450M PRO4'te sorun çıkarır mı?

Evet, bilgisayar desteği var. Sonuçta görüntüler, bilgisayardan alınıyor. Bu arada RPM hızları düşük, oyun oynanacaksa tavsiye etmem.
Peki, neden 5400 RPM HDD oyun oynayacaklara tavsiye edilmiyor? Ben bir kaç tane yükleme hızı testi izledim. 7200 ve 5400 RPM arasında sadece salise farkları vardı.

Peki, neden 5400 RPM HDD oyun oynayacaklara tavsiye edilmiyor? Ben birkaç tane yükleme hızı testi izledim. 7200 ve 5400 RPM arasında sadece salise farkları vardı.

Hocam öyle gözle görülür bir fark hissetmezsiniz merak etmeyin. Ben eskiden 7200 RPM 500GB HDD kullanıyordum o patates olunca laptoptaki 5400 RPM diski takıp kullanmaya başladım tek farkı oyun arayüz yüklenme süreleri 1-2 saniye fazla oluyor o da çok dert değil uygun fiyatlı HDD bulduysanız kaçırmayın WD güzel markadır.

Hocam öyle gözle görülür bir fark hissetmezsiniz merak etmeyin. Ben eskiden 7200 RPM 500GB HDD kullanıyordum o patates olunca laptoptaki 5400 RPM diski takıp kullanmaya başladım tek farkı oyun arayüz yüklenme süreleri 1-2 saniye fazla oluyor o da çok dert değil uygun fiyatlı HDD bulduysanız kaçırmayın WD güzel markadır.
Hep WD kullanmıştım, hesaplı 2 TB HDD görünce sorayım dedim, ama başta bir foruma danışma gereği duydum. Hem zaten şuan elimde bir tane SATA 2 5700 RPM 320 GB HDD bulunuyor, sistemi toplayınca onu kullanırım, bir süre sonra topladığım para ile WD Purple alırım herhalde.

Şu an 7200 RPM HDD yüzünden oyun içi drop'lar ortaya çıkıyor, 5400 RPM ile daha kötü olabilir ama illa alacağım derseniz de karşınıza geçemem :) Belki de alacağınız zaman fiyatları düşer.

Şu an 7200 RPM HDD yüzünden oyun içi drop'lar ortaya çıkıyor, 5400 RPM ile daha kötü olabilir ama illa alacağım derseniz de karşınıza geçemem :) Belki de alacağınız zaman fiyatları düşer.
Ben nedense hiç HDD kaynaklı drop yaşamadım hep işlemci kaynaklıydı, eski 5400 RPM 2.5" HDD bana pek sorun yaşattırmadı, şimdi Seagate'den 480 liralık 2 TB 7200 RPM HDD buldum Amazon'da, eğer fiyatlar biraz düşerse belki onu alırım :).

Geri
Yukarı