WD40 ile gamepad temizlemek

Prox_Y

Decapat
Daha fazla  
Merhaba bir sorum olacak mesela PC'de fanları yağlama gibi gamepadlerde de herhangi bir yeri yağlama gibi bir durum var mı 2 yılda bir falan?

Son düzenleme:
WD-40 yağlama amacıyla fanlarda KULLANILMAZ. Eğer fanlar zarar görmüş veya eskisi kadar iyi çalışmıyorsa yenisi ile değiştirirsiniz veya hafif makina yağı kullanırsınız şırınga ile. WD-40 ayrıca iletkendir, elektroniklerde kullanılmaz.

Gamepad içerisine iletken olmayan ve iz bırakmayan kontak temizleyici sprey dışında bir şey sıkmayın.

WD-40 yağlama amacıyla fanlarda kullanılmaz. Eğer fanlar zarar görmüş veya eskisi kadar iyi çalışmıyorsa yenisi ile değiştirirsiniz veya hafif makine yağı kullanırsınız şırınga ile. WD-40 ayrıca iletkendir, elektroniklerde kullanılmaz.

Gamepad içerisine iletken olmayan ve iz bırakmayan kontak temizleyici sprey dışında bir şey sıkmayın.

Bazı yerlerde gördüm drift ya da analoglarla ilgili başka bir problem olduğunda yağ ya da WD 40 sıkmak geçici oluyormuş ve daha da kötü yapıyormuş ya içini açıp temizlemek lazımmış ya da basınçlı hava ile temizlemeyi deneyebilir mişiz bu yöntem doğru mu?

Son düzenleme:
WD -40 benzeri iletken ve kalıntı bırakan bir şey kullanmadığınız taktirde sorun olmaz.

Kontak temizleyici bulabilirsiniz nalburlarda kalıntı bırakmayan en temizi o olur.

Anladım. Peki kulak çöpünü kolonyaya batırıp temizleyebilir miyim mesela? Ya da basınçlı havanın bir problemi olur mu?

Anladım. Peki kulak çöpünü kolonyaya batırıp temizleyebilir miyim mesela? Ya da basınçlı havanın bir problemi olur mu?
Kolonyada limon yağı/esansı bulunuyor ve kalıntı bırakıyor. İzopropil alkol (IPA) ile temizleyebilirsiniz.

Basınçlı havanın sorun yaratacağını sanmıyorum eğer teneke kutu olanları diyorsanız.

Yeni konular

Geri
Yukarı