WDC hard disk sağlığı %98

HasanEsq

Hectopat
Yer
Adana
Merhaba bu sabah bilgisayarımı açtığımda hard disk sağlığı 99'du ve sadece 2 sektör yazıtı. Bugün hava biraz sıcaktı ve uzun süre açık kaldı kasa soğutması iyi değil ama en fazla 45 ya da 46 derece oluyor oyunlarda bile normalde 38 ve 42 derece arası oyunda en fazla 46 derece olur şimdi açtım bilgisayarı ve sağlık 98. 4 zayıf sektör olmuş ve fotoğrafta olduğu gibi bazı günlerde sağlık 98 bazı günlerde 99 olarak gözüküyor onu da anlamadım ve bazı zamanlarda uzun süre açık kalınca kendi kendi resetliyor sistem, bazen uzunda kalmıyor 1 saat falan ama çok yaşamıyorum bunu bir de arada bilgisayarı kapatsam bile monitör kapanıyor klavye ışığı sönüyor mouse ışığı sönüyor ama kasa hala çalışıyor. Bekliyorum belki uzun sürer diye kapanması 15 dk beklıyorum ama kapanmıyor ben de Power'ın tuşundan kapıyorum direkt. Bu da problem yaratır mı? Bazen oluyor normalde Power tuşundan kapatmam sadece bu olduğunda.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    39,1 KB · Görüntüleme: 157
  • 2.png
    2.png
    7,5 KB · Görüntüleme: 116
Hocam. Dump dosyası her zaman kaydedilmiyor. Minidump dosyaları C:\Windows\Minidump kısmında oluyor genelde. Bilgisayarı formatlamadıysanız duruyor normalde. O hatanın ne olduğuna pek emin değilim aslında.

1 tane var.
Deneyin hocam, sizde düzeltmeyebilir ancak bende böyle düzeltmişti. Belki tesadüftür :D
SSD'niz hayırlı olsun.

Teşekkürler.

Dosya Ekleri

• 4.png
    4.png
    24,7 KB · Görüntüleme: 41

klasor olarak yukledim.
Sentinel içerisinde onarım kısmı var. Onu dene.

Nasıl yapacağımı bilmiyorum yüzeysel onarım yapıyorum o da çalışmıyor üstteki fotoğraftaki gibi.

Herkese açık olarak paylaşınız.

O hızlı test olmasın? Yüzey testi yeri sol üstte. Oradan onarım modu var ama kayıtlı sürüm değilse yapamazsınız.

Sanırım degıl bakacağım.

O hızlı test olmasın? Yüzey testi yeri sol üstte. Oradan onarım modu var ama kayıtlı sürüm değilse yapamazsınız.

Yapıyorum ama blocklar dolmuyor.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    28,1 KB · Görüntüleme: 23
Son düzenleme:

Geri
Yukarı