WDC hard disk sağlığı %98

HasanEsq

Hectopat
Yer
Adana
Merhaba bu sabah bilgisayarımı açtığımda hard disk sağlığı 99'du ve sadece 2 sektör yazıtı. Bugün hava biraz sıcaktı ve uzun süre açık kaldı kasa soğutması iyi değil ama en fazla 45 ya da 46 derece oluyor oyunlarda bile normalde 38 ve 42 derece arası oyunda en fazla 46 derece olur şimdi açtım bilgisayarı ve sağlık 98. 4 zayıf sektör olmuş ve fotoğrafta olduğu gibi bazı günlerde sağlık 98 bazı günlerde 99 olarak gözüküyor onu da anlamadım ve bazı zamanlarda uzun süre açık kalınca kendi kendi resetliyor sistem, bazen uzunda kalmıyor 1 saat falan ama çok yaşamıyorum bunu bir de arada bilgisayarı kapatsam bile monitör kapanıyor klavye ışığı sönüyor mouse ışığı sönüyor ama kasa hala çalışıyor. Bekliyorum belki uzun sürer diye kapanması 15 dk beklıyorum ama kapanmıyor ben de Power'ın tuşundan kapıyorum direkt. Bu da problem yaratır mı? Bazen oluyor normalde Power tuşundan kapatmam sadece bu olduğunda.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    39,1 KB · Görüntüleme: 157
  • 2.png
    2.png
    7,5 KB · Görüntüleme: 116

Dosya Ekleri

• Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    68,5 KB · Görüntüleme: 25
  • Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    32,1 KB · Görüntüleme: 27
Evet diyorum siteye atıyor bakıyorum blocklarda ılerleme yok.
Etkinleştirme yapmadan test yapılamıyordu. Düzeltme yapmak isterseniz programı satın almayı ya da internetten indirmeyi deneyebilirsiniz.

Mavi ekran sorunu için CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp Chkdsk /f /r yazıp sistemi yeniden başlatın. Bu düzeltmezse yeni bir disk almayı ya da HDD Regenerator ve Low Level format gibi yöntemleri deneyebilirsiniz. HDD Regenerator bedava sürümde 1 tane sektörü düzelttiğini söylemek isterim. Sizin durumda çok işe yaramaz gibi.
Ne oluyor ya 97'ye düştü.
Eskiden de %97'ye düşmüş. Böyle düşüşler ve sektör sayısındaki bu artış çok önemli değil. Tabi sizin gibi sorun mavi ekran sorunu çıkartıyorlarsa önemliler.

Son düzenleme:
Etkinleştirme yapmadan test yapılamıyordu. Düzeltme yapmak isterseniz programı satın almayı ya da internetten indirmeyi deneyebilirsiniz.

Mavi ekran sorunu için CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp Chkdsk /f /r yazıp sistemi yeniden başlatın. Bu düzeltmezse yeni bir disk almayı ya da HDD Regenerator ve Low Level format gibi yöntemleri deneyebilirsiniz

Eskiden de %97'ye düşmüş. Böyle düşüşler ve sektör sayısındaki bu artış çok önemli değil. Tabi sizin gibi sorun mavi ekran sorunu çıkartıyorlarsa önemliler.

Dosya Ekleri

• Screenshot_4.png
    Screenshot_4.png
    33 KB · Görüntüleme: 22

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı