Web Developer işsiz kalır mı?

TheDexuS

Centipat
Daha fazla  
Web alanın da kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Ve kaygılıyım çünkü insanlar Instagram hesabı açar gibi web site yapıyorlar, yani iş ilanlarına bakıyorum ilan atıldığı gün birçok kişi başvuruyor. Size de ileride işsiz kalır mıyım?

Web alanın da kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Ve kaygılıyım çünkü insanlar Instagram hesabı açar gibi web site yapıyorlar, yani iş ilanlarına bakıyorum ilan atıldığı gün birçok kişi başvuruyor. Size de ileride işsiz kalır mıyım?
İlerisini bilemem ancak 10 yıl içindeyi konuşuyorsak mantıklı.

İşsiz kalmazsın yani

10 yada 15 yıl gibi sürede kalmazsınız fakat daha ilerisi pek aydınlık gibi değil hocam bana göre.

Web developerlık Word press ile web sitesi yapıp satamk değildir. Öyle 2-3 günde yapılan web siteleri genelde web developerların elinden çıkmaz, web developerların işi daha karmaşık siteler yapmaktır. İşsiz kalma noktasına gelirsek, yazılım sektöründe kendini gelişitrmeyen zor iş bulur sürekli gelişen bir sektörüde yenilikleri sürekli takip edip yeni teknolojileri hızlıca öğrenmen gerekir. Aynı anda 100 lira maaş ile işe girdiğin kişilerin maaşı 200 olduğunda sen kendini hızlı geliştirirsen senin maaşın 400 olur ya da olduğun yerde sayarsan onlar 200 alırken sen 125 alırsın. Yazılım sektörü Afrika savanaları gibi sürekli kendini geliştirmen gerekiyor.

Alanina hakimse haftada 2-3 is teklifi reddeder.
Piyasada cok fazla amator olmasi profesyonelleri daha cok zengin eden bir sey.

Yeni konular

Geri
Yukarı