Web geliştiriciliği mi oyun geliştiriciliği mi?

Megumi Lisa

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Türkiye
Açıkçası ben daha çok tek başıma iş yapmayı daha çok seviyorum ve gruplaşmak mümkünse olmasın istiyorum. 2 alana da ilgim var. Sizce web tarafına mı yönelmeliyim? Oyun geliştirme tarafına mı?

Gruplaşma olmadan yazılım yapamazsın Freelancerlık geride kaldı şimdi illa bir takım içinde özel bir alanda yetenek sahibi olarak çalışman lazım. Web'i geçtim de oyun namümkün.

Açıkçası ben daha çok tek başıma iş yapmayı daha çok seviyorum ve gruplaşmak mümkünse olmasın istiyorum. 2 alana da ilgim var. Sizce web tarafına mı yönelmeliyim? Oyun geliştirme tarafına mı?

Bence yazılıma yönel. C# öğrenipde Unity'den oyun yapabilirsin. Ya da C++ öğrenip Unreal'dan. Web'de yapılıyor diye biliyorum C#'la

Oyun geliştirme değerli bir alan ama kolay değil. "Hangi alana yönelmeliyim?" sorusu çok gereksiz, yeteri kadar zamanınız yoksa zaten harcadığınız zaman boşa gider, zamanınız varsa zaten canınız istediği gibi bişiler üzerinde çalışın, gerisi gelir.

Oyun geliştirmek sabır ve ekip ister. Web geliştirmek için kaynak çoktur ve hatanız veya sorunuz olursa kolayca cevabını öğrenebilirsiniz. Fakat oyun geliştirmek o kadar kolay değildir kaynak azdır. Tek başınıza yapmanız evet mümkün ama fazla zaman ve yetenek ister.

Ancak oyun piyasasında deli gibi para olduğunu da unutmayalım. :)

İki taraf için de araştırma yapın, hangisi daha çok ilginizi çekiyorsa ona başlayın. Benim tavsiyem tek başınıza çalışmayı sevdiğiniz için web geliştirmeye başlamanız olacaktır.

Oyun geliştirmek sabır ve ekip ister. Web geliştirmek için kaynak çoktur ve hatanız veya sorunuz olursa kolayca cevabını öğrenebilirsiniz. Fakat oyun geliştirmek o kadar kolay değildir kaynak azdır. Tek başınıza yapmanız evet mümkün ama fazla zaman ve yetenek ister.

Ancak oyun piyasasında deli gibi para olduğunu da unutmayalım. :)

İki taraf için de araştırma yapın, hangisi daha çok ilginizi çekiyorsa ona başlayın. Benim tavsiyem tek başınıza çalışmayı sevdiğiniz için web geliştirmeye başlamanız olacaktır.
hocam matematik gerekli mi oyunda?

Yeni konular

Geri
Yukarı