Web geliştirme mi oyun geliştirme mi?

Megumi Lisa

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Türkiye
Merhaba, 2 dil arasında kaldım. 2'si üzerinede başlangıç seviyesi bilgim var. Web geliştirmek daha kolay geliyor ama bir yanda da oyun geliştirmekte daha cazip geliyor. Tabii ki de illaki 1 dilde ya da bölüme bağlı kalmak zorunda değilim. Ama başlangıçta tek başıma bir işe atılmayı düşünüyorum. Web sitesi için WordPress teması yapmayı ve satmayı düşünüyorum. Oyun geliştirme açısından Steam biraz zorlu geliyor yayınlama ücreti ve şahıs şirketi falan.

Bu işlerle uğraşanlar bana eksikleri veya varsa bildiğiniz zor yönlerini söyleyebilir misiniz?

Biri freelance tabanlı biri daha çok proje. Oyun geliştiriciliği yaparsan daha çok iş yapar gibi. Bende bir web geliştiricisiyim eğer harcadığım vakti oyun geliştirmeye harcasaydım şuan Miami'de Carlsberg biramı yudumluyor olurdum.

Evet yazmadan önce o konuya göz atmıştım.

Hocam bu dediğiniz motorda tarayıcılar içinmi oyun yapabiliyorsunuz?
Hayır, motorun kendisi web tabanlı. Bu arada motorda blok tarzı programlama görünce şaşırmayın. Hiç bir kısıtlama uygulanmaz size basit işlerinizi daha kolay halledersiniz. Yetmediği zaman da koda geçebilirsiniz.

Biri freelance tabanlı biri daha çok proje. Oyun geliştiriciliği yaparsan daha çok iş yapar gibi. Bende bir web geliştiricisiyim eğer harcadığım vakti oyun geliştirmeye harcasaydım şu an Miami'de Carlsberg biramı yudumluyor olurdum.

Peki benim dediğim WordPress teması yaptıktan sonra satma planı gerçekte uygulayabilir miyim yoksa biraz kolay mı sanıyorum?

Biri freelance tabanlı biri daha çok proje. Oyun geliştiriciliği yaparsan daha çok iş yapar gibi. Bende bir web geliştiricisiyim eğer harcadığım vakti oyun geliştirmeye harcasaydım şu an Miami'de Carlsberg biramı yudumluyor olurdum.

Hocam İstanbul diye bir oyun yapacaksınız her yer Türk bayrağı ve Camii olacak. Köşeyi dönersiniz bu oyun ile. Yapması en fazla 2 hafta alır zaten hazır assetleri cukkalarsınız.

Hocam İstanbul diye bir oyun yapacaksınız her yer Türk bayrağı ve Camii olacak. Köşeyi dönersiniz bu oyun ile. Yapması en fazla 2 hafta alır zaten hazır assetleri cukkalarsınız.
Hazır asset kullanımı kötü bir şey olmamasına rağmen neden böyle lanse ediliyor anlayamıyorum. Biraz açıklayabilir misiniz lütfen?

Hazır asset kullanımı kötü bir şey olmamasına rağmen neden böyle lanse ediliyor anlayamıyorum. Biraz açıklayabilir misiniz lütfen?

Tadında olursa kötü değil ama hazır assetler Erzurum seviyesinde kullanılırsa kötü oluyor. Erzurum seviyesinden bahsettim o mesajımda. Zaten her oyun yapımcısı hazır asset kullanıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı