Web kamera alırken nelere dikkat edilmelidir ?

Makaleler
34
Yer
İstanbul/Üsküdar
Daha fazla  
Meslek
Active Directory - Security Uzmanı
Profil Kapağı
1522600635
Öncelikle sizin önereceğiniz ürünü 3 ay tatilde alacağım. Şuanki kameram Windows8 desteği sunmadığı için kullanılamıyor.

Video çekerken donuk donuk olsun istemiyorum. Kaliteli videolar çekebilsin istiyorum.
İnternet üzerinden görüntülü ve sesli görüşmelerimde karşı taraf sesimi çok net duysun ve görüntümü çok net donukluk yaşamadan görsün istiyorum.
Monitörümün üzerine takabileceği bir mekanizması olsun istiyorum.

Bunun dışında birkaç sorum daha var.

Kameralarda MegaPiksel ne kadar önemlidir ?
Bir kameranın gerçekten HD olup olmadığını nasıl anlarız ?

Bir kameranın kalitesini hangi unsurlar belirler ? Pahalı olmayan, bir liseliye uygun bütçede ancak kaliteli ve donmadan video çekebilecek, ortam seslerini iyi algılayabilecek bir kamera istiyorum.
Ben kuzenim ile konuşurken teyzem anneme odanın diğer tarafından bir şey deyince rahatlıkla duysun istiyorum.

Windows 8 ile uyumlu bir kamera önerisi istiyorum. Pahalı olmasın. İsteklerimi karşılayacak en ucuz kamera olsun hatta.
Bütçe hakkında bilgi verecek olursam 50-100 lira arası olabilir. 100 liraya yaklaşmazsak iyi olur açıkçası.

Son düzenleyen: Moderatör:
Biz canlı yayınlarda bunu kullanıyoruz:

LOGITECH - Logitech HD Pro C920 Webcam 960-000767 - Ürün Detayı - Sanalmarketim.com - Internetten Güvenli Hızlı Alışveriş

zoCs6NX.jpg

Ben web kamera alacak olursam,
Öncelikle objektifinin ve kameranın fiziksel kalitesini kontrol ederim. Sonra da sürücü desteğine bakarım.

Gerçekten çok güzeller. Net gösteriyorlar yani.

Peki kameranın yüksek megapiksel olması önemli mi ? Bazen daha pahalı modellerin megapiksel değeri daha düşük oluyor. Logitec'in C920 ve C310 modellerini beğendim.

C920 ile arasındaki fark ne ? Ve Vatan'da neden o kadar pahalı ? Recep abi'nin yolladığı sitede çok daha ucuz.

Sen o iki kamera arasındaki farkları sordun, bende kısaca bahsettim.

Kalite olarak epey fark var profesyonel cihazlarla ama onların kullanım amacı farklı olduğu için çok kaliteli ve pahalılar.

Megapiksel, aynı ekran kartlarındaki MB gibi. Piranha gibi adi markalar salladıkça sallıyorlar.. Yalan dolan. E ülkede oy toplamakla uğraşmak varken kim kontrol etsin Piranha gibi firmaları...

Ama Logitech ya da MS bu tür saçmalıklarla uğraşmaz. Megapiksel değil, algılayıcı önemlidir. Paylaştığım fotoya dikkatlice bakarsan Logitech'in kullandığı lensin markasını görebilirsin...

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı