Web kodlayınca kötü hissetmek neden olur?

TheDexuS

Centipat
Daha fazla  
İçimde var olan bu his sizce neden? Neden web kodlayınca sanki bir çıkmazın içerisindeymiş gibi hissediyorum? Webin yerine neden uygulama kodlamanın ilerisi için bir ışık kaynağı olduğuna kendimi buna içten inandırmışım. Halbuki Android sevdiğim bir işletim sistemi değildir. IOS'a gelecek olursak imkanlar doğrultusunda şu anlık mümkün gözükmemekte. Fakat web beynimin içine adeta bir taht kurmuş gibi, beynimin içerisinde kira ödemeden yaşıyor, onsuz yapamıyorum. Böyle düşünmemin sizce en büyük sebebi nedir? Sizince düşüncelerinizi, fikirlerinizi, teorilerinizi, almak isterim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Web kodlamadan kastınız nedir? Frontend mi? Backend mi? Her ikiside mi? React, Vue vs kullanmadıysanız onlara yönelebilirsiniz.

Bu da tartışma(medeni şekilde) konusu. Fakat iPhone haricinde tüm telefonlarda var. Sevmemenizin nedeni nedir?

Ben de bir türlü sevemedim(saygı duymakla beraber) benim biraz görsel biraz da işlevsel sebeplerden ötürü. IOS'un tasarım sadeliği, hatta native olarak iOS için yapılmış uygulamaların tasarım ve kullanımı Android'tekilere göre daha güzel geliyor. Örnek sarı sitenin uygulaması diyebilirim. Android'in IOS'a göre güçsüz ya da daha geride olduğunu iddia edemem sayısız dev marka bu sistem üzerinde cihazlar üretiyor sonuçta. Bir yerde tercih meselesi oluyor. Son olarak macOS olsun, iOS olsun sanırım daha güvende hissettiriyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Web ile alakası olduğunu sanmıyorum. Ortaya ürün çıkartamıyorsundur. Bundan kaynaklanıyordur.
Fakat web beynimin içine adeta bir taht kurmuş gibi, beynimin içerisinde kira ödemeden yaşıyor, onsuz yapamıyorum. Böyle düşünmemin sizce en büyük sebebi nedir?
Tamamen şahsi düşüncem; Kendini Web alanında geliştirdin, Web dışına çıkmadın. Bu sebeple bakış açın Web ile sınırlı.

İçimde var olan bu his sizce neden? Neden web kodlayınca sanki bir çıkmazın içerisindeymiş gibi hissediyorum? Webin yerine neden uygulama kodlamanın ilerisi için bir ışık kaynağı olduğuna kendimi buna içten inandırmışım. Halbuki Android sevdiğim bir işletim sistemi değildir. IOS'a gelecek olursak imkanlar doğrultusunda şu anlık mümkün gözükmemekte. Fakat web beynimin içine adeta bir taht kurmuş gibi, beynimin içerisinde kira ödemeden yaşıyor, onsuz yapamıyorum. Böyle düşünmemin sizce en büyük sebebi nedir? Sizince düşüncelerinizi, fikirlerinizi, teorilerinizi, almak isterim.
Bunun sebebi sadece web yazmış olman olabilir.

Geri
Yukarı