Neden web şirketleri yok?

Web şirket derken neyi kastettin?

Ya sağ olun bir tek siz sormuşsunuz. Ben web sitesi yapan şirketler olduğunu biliyorum sorum şu web şirketi diye bir şey yok, internete yazarsanızda sonuç çıkmayacağını görebilirsiniz. Yazılım veya internetle alakalı bir kategoriye giriyor. Lakin oyun şirketleri var bu kafamı karıştırdı . İnternete oyun şirketleri yazarsak sonuç alıyoruz .

Ya sağ olun bir tek siz sormuşsunuz. Ben web sitesi yapan şirketler olduğunu biliyorum sorum şu web şirketi diye bir şey yok, internete yazarsanızda sonuç çıkmayacağını görebilirsiniz. Yazılım veya internetle alakalı bir kategoriye giriyor. Lakin oyun şirketleri var bu kafamı karıştırdı . İnternete oyun şirketleri yazarsak sonuç alıyoruz .
Şirketlerin adları var. Web şirketi diye aramama mı yapılır? Gir linkedine bak işte.

Nedenini söyleyeyim.

Oyun şirketleri genel olarak yakın ve tek kavramdadır. Oyun işleri nasıl olur? Oyun geliştirilir, piyasaya sürülür vs.

Web ise bir başka bölümdür. Çünkü webde oyun şirketlerinin aksine yapılacak şeyler çok ama çook fazladır. Webde yapılacak şeylere bakalım.

Web geliştiricilik şirketleri, hosting ve sunucu şirketleri, mail servisleri, reklam şirketleri, hatta bazı yasadışı işler bile var burada. Yani bu yüzden genel olarak web şirketi yoktur. Olsa bile yukarıda saydığım ve sayamadığım bazı işler üzerinde uzmanlaşmış olur.
Şirketlerin adları var. Web şirketi diye aramama mı yapılır? Gir linkedine bak işte.
Onu demedi arkadaş. Mesela web şirketi adı altında şirket isimleri yok. Bu yüzden sormuş işte.

Yeni konular

Geri
Yukarı