Web programlama bitti mi?

Baal

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar kısa süre önce web programlamaya giriştim. Fakat insanlar sürekli web site yapmanın artık ölü bir meslek olduğunu söylüyorlar. Ben sizden de fikir almak istedim. Sizce farklı bir rota mı çizmeliyim? Web site yapmayı öğrenmek gelecek kariyerim açısından gereksiz midir? Bana kazanç getirebilir mi? Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

Bitmek mi? :D Sana onu diyenler: "ekmeğimize daha fazlası gelmesin; hepsini biz yapalım." diye düşünmüşler.

Bitmenin aksine daha da arttır. En küçük işletme bile artık web sitesi yaptırıyor ve işini iyi yapan birisi için acayip iş fırsatı var. Web programlama bitmez, Web 3.0 devri geliyor hatta.

@cinar_yasarrr web programlama da "yazılıma" giriyor zaten. Ayrıca; WP kullanarak yapılan sitelerin çoğunu da yazılımcılar yapıyor. Nedenini sorarsan; kendi sitene bakıp anlayabilirsin. :)

Bildiğim kadarı ile web programlama sadece web site yapmak değildir. Web site yapmak zaten tasarım isteyen bir iş, yani illa web site yapmaya gerek yok. Belki web site yapmaktan grafik tasarım gibi alanlara geçebilirsin. Web programlamaya sadece web site yapmak diye bakmayınız.

Ek olarak bu işin biraz daha yolu var.

Web sektörünün bittiğini söyleyenler bu işten gram anlamayan, Wordpress ile web sitesi sektörüne hakim olduğunu zannedenlerdir. Masaüstü programlama bile yerine göre hala kullanılıyorken web programlamanın bittiğini söyleyen insanı ciddiye almam. Geleceğin programlama alanı web ve mobil uygulama alanıdır.

Bitmek mi? :D Sana onu diyenler: "ekmeğimize daha fazlası gelmesin; hepsini biz yapalım." diye düşünmüşler.

Bitmenin aksine daha da arttır. En küçük işletme bile artık web sitesi yaptırıyor ve işini iyi yapan birisi için acayip iş fırsatı var. Web programlama bitmez, Web 3.0 devri geliyor hatta.

@cinar_yasarrr web programlama da "yazılıma" giriyor zaten. Ayrıca; WP kullanarak yapılan sitelerin çoğunu da yazılımcılar yapıyor. Nedenini sorarsan; kendi sitene bakıp anlayabilirsin. :)
Biliyorum, yazılım öğrenmeden bu tür site kurma siteleri yapamazsın. Şu anda geleceğin meslekleri kargoculuk, yazılım gibi şeyler.

@Ecmel Şu an CSS kursunda ilerliyorum ve daha sonra javascript geçmeyi düşünüyorum. Nasıl ilerlememi önerirsiniz?
Front-End alanına göre normal şekilde ilerliyorsunuz. Olabildiğince proje yapıp klonlama dediğimiz bir web sitesinin aynısını yapmaya çalışmanızı öneririm.

HTML PHP CSS Java bunların hepsiyle iyibir sistem yaparsın ve Visual Studio'dan web wiev ile yapıştırırsın böylece arkada bir sürü Engine çalışmamış olur yani anlayacağım web programlama tam tersine daha çok gelişecek.

Yeni konular

Geri
Yukarı