Web programlamadaki hata nasıl çözülür?

recep.gulten

Hectopat
Videodaki hocanın yazdıklarını aynen yazdım ama tarayıcıda bu hatayı verdi ne yapmam lazım? Yardımınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PN.PNG
    Ekran Alıntısı.PN.PNG
    157,8 KB · Görüntüleme: 69
  • Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    76,6 KB · Görüntüleme: 70
Arka plandaki çalışan kodda CustomValidator1_ServerValidate adında bir method çağrılıyor ama method mevcut değil. ASP kodunda 42. satırdaki ServerValidate="CustomValidator1_ServerValidate" yazan yeri silin yada CustomValidatorWithTcNo.aspx.cs dosyasında bu methodu oluşturun.

Arka plandaki çalışan kodda CustomValidator1_ServerValidate adında bir method çağrılıyor ama method mevcut değil. ASP kodunda 42. satırdaki ServerValidate="CustomValidator1_ServerValidate" yazan yeri silin ya da CustomValidatorWithTcNo. Aspx. CS dosyasında bu methodu oluşturun.

Nasıl Oluşturacağım yardımcı olur musunuz?

Nasıl Oluşturacağım yardımcı olur musunuz?
CustomValidatorWithTcNo.aspx dosyasının solundaki üçgene tıklayın, ardından CustomValidatorWithTcNo.aspx.cs dosyasına girin. Sonra şu kodu ekleyin:
C#:
public void CustomValidator1_ServerValidate (object source, ServerValidateEventArgs args)
{
    // Buraya tetiklendiğinde çalışacak kodları yazın. Yoksa boş bırakın.
}

CustomValidatorWithTcNo. Aspx dosyasının solundaki üçgene tıklayın, ardından CustomValidatorWithTcNo. Aspx. CS dosyasına girin. Sonra şu kodu ekleyin:
C#:
public void CustomValidator1_ServerValidate (object source, ServerValidateEventArgs args)
{
 // Buraya tetiklendiğinde çalışacak kodları yazın. Yoksa boş bırakın.
}

Bunu tanımladım.

Şimdi deneyin tekrar. Hata veriyor mu?

Durum: Bu bir hata değildir. Hatanın "internette görüntülenemeyeceğini, local de görüntüleneceğini" anlatan bir mesajdır.
Çözüm: web.config dosyanızı açın, <system.web> ... </system.web> nodu arasına biryere <customErrors mode="Off" /> yazın (Off un "o" harfi büyük). Bundan sonra gerçek hata mesajı görünür olacaktır.
(Başka bir forumdan alıntılandı.)

Geri
Yukarı