Web programlamaya nereden başlanmalı?

purrito

Hectopat
Makaleler
2
Yer
İstanbul, Türkiye
Herkese iyi sosyaller. 1-2 yıldır programlama ile az çok uğraşıyorum fakat şu ana kadar hiçbir şekilde ciddi bir şeyler yapmadım. HTML, Python, C++, Java dillerinden az çok bilgim var. Birden fazla dili aynı anda öğrenmeye çalışmak gibi bir hata yaptım fakat artık bunu yapmıyorum. İlk olarak web programlama üzerine çalışmak istiyorum. Belki daha sonra oyun programlamaya da dikkatimi verebilirim. Şu an neler üzerine yoğunlaşmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese iyi sosyaller. 1-2 yıldır programlama ile az çok uğraşıyorum fakat şu ana kadar hiçbir şekilde ciddi bir şeyler yapmadım. HTML, Python, C++, Java dillerinden az çok bilgim var. Birden fazla dili aynı anda öğrenmeye çalışmak gibi bir hata yaptım fakat artık bunu yapmıyorum. İlk olarak web programlama üzerine çalışmak istiyorum. Belki daha sonra oyun programlamaya da dikkatimi verebilirim. Şu an neler üzerine yoğunlaşmalıyım?

Nelere yoğunlaşmak istediğine sen karar vereceksin eğer oyun vs kodlayacaksan ekibin vs olması daha iyi zaten geneldede öyle oluyor tek başına anca 2D oyun yaparsın C ailesinden yardım alırsın zaten oyun kodlarken. Web öğreneceksen eğer HTML CSS ile konuları yarısına kadar öğren ondan sonra Front-End'den girersin devamı gelir.

Herkese iyi Sosyaller. 1-2 yıldır programlama ile az çok uğraşıyorum fakat şu ana kadar hiçbir şekilde ciddi bir şeyler yapmadım. HTML, Python, C++, Java dillerinden az çok bilgim var. Birden fazla dili aynı anda öğrenmeye çalışmak gibi bir hata yaptım fakat artık bunu yapmıyorum. İlk olarak web programlama üzerine çalışmak istiyorum. Belki daha sonra oyun programlamaya da dikkatimi verebilirim. Şu an neler üzerine yoğunlaşmalıyım?

HTML ile basit siteler,
CSS ile tasarım,
JS ile işleyen bir site yapabilisin.
Daha sonra istersen back-en istersen Front-End olarak devam edersin.

Geri
Yukarı