Web Server Kurulumu(Linux)

Semih Gül

Kilopat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Arkadaşlar web server kurmak istiyorum. Veri tabanı olan PHP kodlarını çalıştırmak istediğim bir server. Bir server makinam var satın aldığım. Özelliklerini aşağıda belirteceğim. Biraz araştırma yaptım. Fikir edindim fakat yetersiz. Bazı arkadaşlar Debian, bazıları Centos kullanıyor. İkisinin de çekirdeği Linux ama hangisi daha avantajlı. Bu ikisinin kurulumu nasıl? Bununla birlikte kurulum yaptıktan sonra 1 site çalıştırmam için ne yapmam gerek? Bu soruların cevabını buldum ama birinin dediği birinin dediği ile tutmuyor. Yardımcı olursanız sevinirim.
  • İBM X3200 WORKSTATİON
  • İŞLEMCİ
  • Intel® Core™2 Quad Processor Q6600
  • (8M Cache, 2.40 GHz, 1066 MHz FSB)
  • TEK İŞLEMCİ
  • RAM
  • 8GB DDR2
  • HDD
  • 500 GB SATA DİSK
  • GİRİŞ
  • DVD-ROM
  • 4*2 ADET USB
  • 2 ADET PCİ SLOT
  • 2 ADET RAM SLOT
  • 2 ADET ETHERNET
  • 2 ADET PCİ EXP SLOT

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle ilk ihtiyacın olan şey yüksek hızlı bir internet, buna ek olarak yapacağın projeye göre işletim sistemini seçmek daha mantıklı örnek olarak wordpress'in centos desteği daha iyidir, forumları baya yardımcı olabilir ve ya bu debian için geçerli olabilir. Bunu araştırman gerekiyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı