Web site için hosting ve sunucu önerisi

cane.r6

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, bir site kurmak istiyorum ve bu sitede 100 bin insanın fotoğraf upload edebilecek bir kapasitede olması lazım.
Bu hosting, domain, sunucu işleri ile pek alakam yok ama araştırıyorum ve kafama bazı şeyler takıldı.İzninizle sorularımı aktarıyım;
-100 bin insan bu siteye fotoğraf, resim vs. yükleyecek ve bunun için sunucular var. Ne kadar depolamaya sahip bir sunucu seçmeliyim?
-Depolama işlemine gelirsek sitelerde kiralık sunucu hosting olayları var, ben bu depolama için sunucunun mu depolamasına bakmam gerek yoksa hostingin depolamasına mı?
-Hosting, domain ve sunucu konuları ne için gerekli olduğunu kısa bir özet geçebilir misiniz?
-Ve uygun maliyeti düşük sunucu hosting önerilerinde bulunabilir misiniz? Herkese iyi forumlar :)

Sağlam bir bütçeniz var sanırım. O trafik baya baya bir ücret ve kontrol ister. Yeni bir sosyal medya kurasınız geldi sanırım.

Sağlam bir bütçeniz var sanırım. O trafik bayağı bayağı bir ücret ve kontrol ister. Yeni bir sosyal medya kurasınız geldi sanırım.

Elimden geleni yapmak istiyorum bir sosyal medya değil dolap tarzı başlangıç için ufak çaplı bir site kurmak amacım dolap a bakarsak belki binlerce ilan var ve bu site için 3-4 ay yoğun çalışmam gerecek birikimimin üzerine daha da koymam lazım sizce ortalama ne kadarı gözden çıkarmak lazım?

Sanırım proje şu an hayal aşamasında. Öncelikle normal bir hosting alın daha sonra hosting yetkilileri gerekli sunucuyu size ayarlarlar.

Hayal denebilir kısmen de olsa ufaktan HTML CSS falan yazmaya başladım site için sizce ne kadarı gözden çıkarmak lazım (100k kişi başlangıç için abartı olabilir) ha bir sorum daha var WordPress ile kolay şablonlar oluşturulabiliyormuş dolap tarzı bir uygulama için kullanılabilir mi yoksa bileklere kuvvet mi :)

Son düzenleme:
Asıl soru, arkanızda sağlam bir kuruluş olmadan nasıl tutturacaksınız? Yanlış anlamayın, bu tür düşünceler çok görüyoum insanlarda ama olayın içeriği çok çok büyük hem parasal, hem iş yükü..

Elimden geleni yapmak istiyorum bir sosyal medya değil dolap tarzı başlangıç için ufak çaplı bir site kurmak amacım dolap a bakarsak belki binlerce ilan var ve bu site için 3-4 ay yoğun çalışmam gerecek birikimimin üzerine daha da koymam lazım sizce ortalama ne kadarı gözden çıkarmak lazım ?

Hayal denebilir kısmen de olsa ufaktan HTML CSS falan yazmaya başladım site için sizce ne kadarı gözden çıkarmak lazım (100k kişi başlangıç için abartı olabilir)

Sunucu VS işleri basit başlangıç için 300'den 1000 TL'ye kadar çıkarsınız. Daha sonra taşıyabilirsiniz kolaylıkla. Paranın gideceği tek yer reklam. Oda sınırsız. günlük 100-200-300 ve daha fazlasını gözden çıkarmanız gerek yoksa emekleriniz boşa gider.

Asıl soru, arkanızda sağlam bir kuruluş olmadan nasıl tutturacaksınız? Yanlış anlamayın, bu tür düşünceler çok görüyoum insanlarda ama olayın içeriği çok çok büyük hem parasal, hem iş yükü.

Yok ne yanlış anlaması tanıdığım bazı yazılımcı abiler ablalar var ve gerekirse bir web tasarımcı ile site oluşunca cilasını çekmek lazım vallahi başlangıç için 60-70k yı gözden çıkaracağım tek merak ettiğim bu sunucu kiralama işiydi ne kadara patlayacak pek emin değilim ama diğer dostun yazdığı gibi bir host alıp ilk baş yapmak lazım sonra firmayla müzakerelere başlamak lazım (cevapladığın için teşekkür ederim dostum)

Sunucu vs işleri basit başlangıç için 300'den 1000 TL'ye kadar çıkarsınız. Daha sonra taşıyabilirsiniz kolaylıkla. Paranın gideceği tek yer reklam. Oda sınırsız. Günlük 100-200-300 ve daha fazlasını gözden çıkarmanız gerek yoksa emekleriniz boşa gider.

Evet evet Google ve YouTube reklamlarını araştırdım dediğiniz gibi başlangıç için günlük 300 lirayı gözden çıkarmak lazım haberinizde bulunsun Google girişimcilere belli bir reklam bütçesi ayırınca 4000 lira ek olarak reklam bütçesi veriyor.

Merhaba, bir site kurmak istiyorum ve bu sitede 100 bin insanın fotoğraf upload edebilecek bir kapasitede olması lazım.
Bu hosting, domain, sunucu işleri ile pek alakam yok ama araştırıyorum ve kafama bazı şeyler takıldı.İzninizle sorularımı aktarıyım;
-100 bin insan bu siteye fotoğraf, resim vs. yükleyecek ve bunun için sunucular var. Ne kadar depolamaya sahip bir sunucu seçmeliyim?
-Depolama işlemine gelirsek sitelerde kiralık sunucu hosting olayları var, ben bu depolama için sunucunun mu depolamasına bakmam gerek yoksa hostingin depolamasına mı?
-Hosting, domain ve sunucu konuları ne için gerekli olduğunu kısa bir özet geçebilir misiniz?
-Ve uygun maliyeti düşük sunucu hosting önerilerinde bulunabilir misiniz? Herkese iyi forumlar :)
hocam öncelikle bir hosting sitesine girip durumunuzu anlatmak. Onlar size gerekli hosting ayarlayacaklardır iş ortaklığı bölümüne gidin anlatın. Ben keyubu.com öneriyorum :D iyi forumlar

Yeni konular

Geri
Yukarı