Web sitemi CSS kodları ile değiştiremiyorum

Ayrı bir js dosyası açmak istemiyorsanız "head" tagları arasına
Kod:
<script src:https://code.jquery.com/jquery-3.3.1.min.js></script>
kodunu ekleyin. Ardından "head" tagları arasından çıkın uygun bir yere
Kod:
<script></script>
taglarını açın ve onların arasına jQuery kodunu yazın.

Hocam head taglari arasına dediğin kodu ekledim. Ardından
<script></script> taglerini açtım ama bunların arasına ekle dediğin jQuery kodu lazım bana.
Bir önceki cevabımda da dediğim gibi "ornek" objesi için tıklayınca "500x500" koordinatına kaydıracak kodu yazar mısın?

500x500 derken neyi kast ediyorsunuz ? Boyutunu mu yani yoksa bir yerden alıp başka bir yere mi götüreceksiniz ? jQuery kodunu kendiniz yazacaksınız işte :D ornek objesini eğer class atadıysanız .ornek diye eğer ID atadıysanız #ornek diye belirteceksiniz. İsterseniz jQuery derslerini izleyin, Youtube üzerinden bolca dersler mevcut.

Hocam head taglari arasına dediğin kodu ekledim. Ardından
<script></script> taglerini açtım ama bunların arasına ekle dediğin jQuery kodu lazım bana.
Bir önceki cevabımda da dediğim gibi "ornek" objesi için tıklayınca "500x500" koordinatına kaydıracak kodu yazar mısın?
Sanırım sen portfolyodaki resimlere tıklandığında resmi büyütmek istiyorsun.
Bunun için hazır uygulamalar var;
Lightbox
bu siteden kontrol edip sitene uyarlayabilirsin. Ayrıca sana tavsiyem her kodu başkalarından bekleme. Kendin de dene. Böyle hazır kodlarla hiç bir yere gelemezsin. Olduğun yerde sayarsın.
Siteni de kontrol ettim, aynı yazıları bütün resimlerin açıklamasına yazmışsın. Bu index için kötü bir durum. Google siteni alt sıralara itebilir. Ya resimlerin yanına o resme özgü bir açıklama yap, ya da yeterli sayıda resim koyup fazla uzatma.
Kolay gelsin

Sanırım sen portfolyodaki resimlere tıklandığında resmi büyütmek istiyorsun.
Bunun için hazır uygulamalar var;
Lightbox
bu siteden kontrol edip sitene uyarlayabilirsin. Ayrıca sana tavsiyem her kodu başkalarından bekleme. Kendin de dene. Böyle hazır kodlarla hiç bir yere gelemezsin. Olduğun yerde sayarsın.
Siteni de kontrol ettim, aynı yazıları bütün resimlerin açıklamasına yazmışsın. Bu index için kötü bir durum. Google siteni alt sıralara itebilir. Ya resimlerin yanına o resme özgü bir açıklama yap, ya da yeterli sayıda resim koyup fazla uzatma.
Kolay gelsin

Yok hocam bak resmini atayım sana istediğim şeyin.
Bu resimdeki tabela ve çimenlik hep ekranın en altında kalacak. Anasayfa tabelasına tıklarsam sayfanın en üstüne kaydıracak. Portfolyoya tıklarsam resimlerin başladığı koordinata kaydıracak vb. vb. Ben bunu istiyorum yani

379172

500x500 derken neyi kast ediyorsunuz ? Boyutunu mu yani yoksa bir yerden alıp başka bir yere mi götüreceksiniz ? jQuery kodunu kendiniz yazacaksınız işte :D ornek objesini eğer class atadıysanız .ornek diye eğer ID atadıysanız #ornek diye belirteceksiniz. İsterseniz jQuery derslerini izleyin, Youtube üzerinden bolca dersler mevcut.
500,500 dediğim dikey ve yatay koordinatlar. kutunun boyu özelliği önemli değil yahu :D
Benim tek istediğim şey, ornek adında bir kutu olsun. o kutuya tıklayınca sayfada her hangi bir koordinata kaysın. Ben kutu ismini ve koordinatları değiştirip istediğimi yapacağım

İşte position kavramını öğrenin. Başlangıç için Top, left, right ve bottom vererek istediğiniz koordinatlara hareket ettirirsiniz. Position kavramını verirken dikkat etmelisiniz yoksa her şey birbirine girebilir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı