Web sitesi Kurmak

• Konuyu başlatan ugur0303
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 9
  • Görüntüleme 2B
Gibi gibi ...
Web sitesi kurmak istiyorsan en başta
Host + Domain + hazır portal Lisans + tasarım + kurulum (sen kurmayacaksan) kısımlarına kapsayan bir ödeme yapmak zorundasın. Her şey hazır tamam ama bir bakmışsın sitede bir sen, iki üçde arkadaşın var kimse yok. Çalıntı konularla dolduracaksın, bir kaç bot üye gelecek ve gidecek... Ama hiç bir zaman "Technopat gibi" olmayacak. Sağlam bir ekibin olmadığı sürece o açtığın sitenin sana getirisi olmayacak. Aksine bu tür ücretleri olacak.

Önce bir ekip lazım sonra temalar vb. şeylerle uğraşacaksın uğraşmak istemezsen bir webmaster ile anlaşabilirsin yalnız fazla tutar diye biliyorum.
Tabi yaşında büyük değilse 20-22 gibi hiç uğraşma iplenmezsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Site kurmak işin en kolay yanı. Burada onlarca inceleme videosu ve makalesi var onları da yapabilecek misin? Mesela bir Tytan CG8890'ı alıp inceleme videosu çekebilecek misin?

Gibi gibi ...
Web sitesi kurmak istiyorsan en başta
Host + Domain + hazır portal Lisans + tasarım + kurulum (sen kurmayacaksan) kısımlarına kapsayan bir ödeme yapmak zorundasın. Her şey hazır tamam ama bir bakmışsın sitede bir sen, iki üçde arkadaşın var kimse yok. Çalıntı konularla dolduracaksın, bir kaç bot üye gelecek ve gidecek... Ama hiç bir zaman "Technopat gibi" olmayacak. Sağlam bir ekibin olmadığı sürece o açtığın sitenin sana getirisi olmayacak. Aksine bu tür ücretleri olacak.
Miller insanların şevkini kırıyorsun. Sonra neden gelişmiyor Türkiye. İnsanların şevkini kırmadan anlatmaya çalış.

Arkadaşımızın dediği gibi site açmak en kolayı ancak en önemlisi bir amacın olmalı ve yeterince bilgi , technopat wordpress tabanlı site forum ise vbulletin. İkisini de kurmak basit biraz araştırma yapmalısın. Bu arada Recep bey /wp-admin uzantısını değiştirmelisiniz ileride tehlikelere açık.

Kerem nasıl anlatacağımı senden öğrenecek değilim. Belli bir bilgi birikimi olmayan kişi bu tarzda site açsa ne olabileceğini belirttim. Olsa olsa çöp forumu olur. Bu sitenin kurulumunda sağlam bir ekip vardı. En önde gideni ise Recep Baltaş idi. Chip, Level gibi tanınmış dergilerin, tanınmış bir editörü olan Recep'in önderliğinde bu site bu haline geldi. Bu akımla Technopat büyüdü ve dahada büyümeye devam edecek. Konuyu açan kişi önce belli bir alt yapı oluştursun, kendini tanıtsın ki ardından "Technopat gibi" site açsın. Bu şekilde yapmazsa zaman ve para kaybı yaşayacağını belirttim.

Baştan bunu bildiriyorum ki bu konuda kendisini geliştirsin, geliştiren kişide bu şekilde soru sormaz. Türkiye neden mi gelişmiyor, sen kendini geliştirmediğinden olmasın ? Önce kendini geliştir sonra ona buna laf et.

Doğru bir dille anlatmıyorsun. Belki yapacak kişinin yaşı küçük olabilir. Sen bunu kibirli bir biçimde anlatıyorsun. İnsanların hoşuna gitmeyecek tarzda anlatıyorsun. İnsanları aşağılıyorsun,farkında değilsin.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı