Web sitesi nasıl açılır?

murky_future

Decapat
Daha fazla  
Merhaba kendimi geliştirmek açısından bir site kurarak orada çeşitli çalışmalar yapmak istiyorum ancak hosting ve domian işlerindem hiç anlamıyorum. HTML, CSS, JS konularına hakimim ancak dediğim gibi işin parayla yapılan kısmından bihaberim. Bana en uygun fiyatlarla bunu nasıl yapabileceğimi gösterebilir misiniz?

Not: .net veya .com uzantılı site açmak istiyorum o yüzden ücretsiz alternatif istemiyorum.

Şuan o şekilde çalışıyorum ancak artık çalışmalarımı internete taşımak istiyorum.
İstediğiniz şeyi yanlış anlamışım. İnternetteki hosting firmalarına giderek fiyat analizi yapabilirsiniz. Çoğu hosting firması 1 yıl hosting alana ücretsiz domain de sağlıyor, bu şekilde domain işinizi de halledebilirsiniz. Öneriniz ne olur derseniz Ihs'yi öneririm.

İstediğiniz şeyi yanlış anlamışım. İnternetteki hosting firmalarına giderek fiyat analizi yapabilirsiniz. Çoğu hosting firması 1 yıl hosting alana ücretsiz domain de sağlıyor, bu şekilde domain işinizi de halledebilirsiniz. Öneriniz ne olur derseniz ıhs'yi öneririm.

Google domain üzerinden .net uzantılı bir alan adı aldım. Bu aşamadan sonra ne yapmalıyım?

Google domain üzerinden .net uzantılı bir alan adı aldım. Bu aşamadan sonra ne yapmalıyım?
Alan adı aldıysanız herhangi bir hosting firmasından ucuz bir hosting alın ve daha sonrasında domaininizin taşıma işlemlerini gerçekleştirip kullanmaya başlayın. Aylık en ucuz paketler 10 ile 20 TL arasında değişecektir.

Kişisel web sitesi için 1 Core 1GB RAM dahi yeterli olur. Depolama için de 10GB idealdir.

Çok teşekkür ederim. Peki nasıl bir hosting seçmeliyim localhosttan alışık olduğum şekilde sıfırdan her sayfayı kendim oluşturacağım. WordPress, cPanel, Linux, Windows vb. gibi bir sürü seçenek var benim amacıma yönelik olan hangisi olacaktır?

Çok teşekkür ederim. Peki nasıl bir hosting seçmeliyim localhosttan alışık olduğum şekilde sıfırdan her sayfayı kendim oluşturacağım. WordPress, cPanel, Linux, Windows vb. gibi bir sürü seçenek var benim amacıma yönelik olan hangisi olacaktır?
Direkt cPanel-Linux kullanmanızı tavsiye ederim. Arayüzü dolayısıyla yönetimi oldukça kolay olacaktır.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı