Web sitesi oluşturmak için ne öğrenilmeli?

EmrahGK

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci :)
Rahatlıkla bir web sitesi oluşturacak kadar donanıma sahip olmak için tam olarak ne öğrenmem gerekiyor? Diller hakkında pek de bir bilgim yok, sadece basit derecede Python biliyorum. Modüllerden birkaçını öğrendim fakat şu an unuttum maalesef (hatırladığım bir time var). Ayrıca bir kaynak önerirseniz sevinirim.

HTML, CSS ve JavaScript her sitede kullanılan dillerdir bunları öğrenmen gerek. Yanında da sitenin çeşitli işlevselliği için ek dil öğrenmen gerekebilir. Bu diller asp.net PHP gibi dillerdir.

Eğer bir web sitesi açmak istiyorsan bir sürü araç mevcut. Örnegin WordPress. Bir sürü HTML, PHP şablon bulunmakta.
Ama sen web kodlama öğrenmek istiyorsan ilk önce HTML ve CSS öğrenmelisin. Bu 2 şeyle güzel ama işlevsiz bir websitesi yapabilirsin. Nasıl işlev eklerim dersen işte yardımına JavaScript koşuyor.
Lafın kısası HTML & CSS & JavaScript öğrenmelisin.
Ayrıca bu bahsettigimiz front end kısmı. Bunun bir de Backend'i var. Burada birçok teknoloji kullanılıyor. Örneğin -senin de kullanmış oldugun- Python, PHP, nodejs, asp.net vs.
back end kısmı hakkında yeni sayılırım. Pek bilgim yok.

Bunları araştırarak yola koyulabilirsin başarılar.

İnternet sitesi nasıl bir alanda olacak, nasıl çalışacak? Veriler sadece kullanıcı tarafında mı depolanacak yoksa bir veri depolama sistemi kullanacak mısınız? Detaylı animasyonlar ve çok işlevli scriptler içerecek mi? Bunları söylerseniz ona göre öneri yapılabilir.

Java ile JavaScript farkını bildiğine emin misin?

Nasıl mesela web sitesi ne üzerine?
PHP var.
Ama en iyisi Python.
Yani konu hakkında fikrin yok ama mesaj yazıyorsun. Neden?

Web sitesi alanında Python'un sana bir faydası olmayacak. Django yaygın bir sistem değil. HTML ve CSS ile başlayıp bunlarda uzmanlaştıktan sonra JS ve JS frameworkleri ile ilerlemen mantıklı bir yol olur. JS frameworkleri back-end için, back-end'e basit bir giriş için PHP bakabilirsin.

Java ile JavaScript farkını bildiğine emin misin?

Yani konu hakkında fikrin yok ama mesaj yazıyorsun. Neden?

Web sitesi alanında Python'un sana bir faydası olmayacak. Django yaygın bir sistem değil. HTML ve CSS ile başlayıp bunlarda uzmanlaştıktan sonra js ve js Framework'leri ile ilerlemen mantıklı bir yol olur. Js Framework'leri back-end için, back-end'e basit bir giriş için PHP bakabilirsin.

Python'dan bir sürü proje yaptığım için biliyorum.

Geri
Yukarı