Web sitesi tasarlamak için neler lazım?

Daha fazla  
Anime sitesi gibi bir şey yapmak istiyorum. Hangi kodları kullanmalıyım? Aynı zamanda sitenin güvenlikli de olması lazım insanlar rahatlıkla kullanabilmeli. Tasarım olarak oldukça basit sade bir tasarım fakat güzel bir temele dayalı olmalı ki DDoS ya da patlatma girişimi ya da veri çaldırma sorunu olmasın.

Son düzenleyen: Moderatör:
HTML+CSS ve JavaScript bilginiz olması gerekiyor. PHP ile backend kısmını halledersiniz. Ancak bilginiz yok ise güvenilir birilerini bulup yardım almanız veya siteyi doğrudan ona yaptırmanız işinizi hızlandırabilir.

HTML, CSS ve JS şart. Bir de back end için bir back end dili, librarysi yada framework'ü seçebilirsin.

DDoS için koruma ayrı, "patlatma girişimi" için koruma ayrı. Bunları daha temelleri bilmezken anlatmam anlamsız olur.

Önce HTML, CSS ve JS öğren. Sonrasında tasarım yapmayı. Figma, Adobe Dreamweaver gibi bir şeyle tasarım yapar ve koda dökersin. Bu süreçte farklı librarylere de bakabilirsin. Salt HTML, CSS, JS kullanmak zorunda değilsin. Ancak önce temelleri öğrenmen adına bahsetiğim gibi dillere göz atmalısın.

Yukarıda bahsettiklerim client side. Bir de server side söz konusu tabii. Orada da gerekli server side framework ve librarylerinden yararlanırsın. Örneğin; PHP/Laravel, Next.js gibi...

HTML, CSS ve JS şart. Bir de back end için bir back end dili, librarysi ya da Framework'ü seçebilirsin.

DDoS için koruma ayrı, "patlatma girişimi" için koruma ayrı. Bunları daha temelleri bilmezken anlatmam anlamsız olur.

Önce HTML, CSS ve JS öğren. Sonrasında tasarım yapmayı. Figma, Adobe Dreamweaver gibi bir şeyle tasarım yapar ve koda dökersin. Bu süreçte farklı librarylere de bakabilirsin. Salt HTML, CSS, JS kullanmak zorunda değilsin. Ancak önce temelleri öğrenmen adına bahsetiğim gibi dillere göz atmalısın.

Yukarıda bahsettiklerim Client side. Bir de server side söz konusu tabii. Orada da gerekli server side Framework ve librarylerinden yararlanırsın. Örneğin; PHP/Laravel, Next.js gibi...

Hocam siz yapıyor musunuız site tasarımı falan çünjü lazım da yaptırmak istiyoruz çok pahalı olur hazır temadan yapalım diyorlar bazıları da diyor hazır tema güvenliksiz normal yapalım size. Kafa karışıyor.

HTML+CSS ve JavaScript bilginiz olması gerekiyor. PHP ile backend kısmını halledersiniz. Ancak bilginiz yok ise güvenilir birilerini bulup yardım almanız veya siteyi doğrudan ona yaptırmanız işinizi hızlandırabilir.

Sizin bilginiz var mıdır konu hakkında ya da çevrenizde yapabilecek birisi?

Hocam siz yapıyor musunuız site tasarımı falan çünjü lazım da yaptırmak istiyoruz çok pahalı olur hazır temadan yapalım diyorlar bazıları da diyor hazır tema güvenliksiz normal yapalım size. Kafa karışıyor.
"Tema" güvenliksiz olmaz. Kullandığınız "temanın" veriye erişimi yok. Doğru bağlamak sizin elinizde. Bana yaptırsan yine pahalı olacak. Belki piyasanın biraz altında fiyat vereceğim, ama yine ucuz olmayacak. Onu bi unutun. Tasarım yapmak zor bir şey, kimse de bedavaya, hayrına yapmak istemiyor haliyle. Bir de zannediyorsunuz ki tema ve işlev aynı şey. Hayır değil. Şablon site alırsın, sonrasında back end bağlarsın. Back end işlevlerin döndüğü yerdir. Sana full websitesi vermiyorlarsa, giriş yapmak, verileri getirmek, listelemek, eklemek gibi becerilere sahip olmayacak sadece "tema".

"Tema" güvenliksiz olmaz. Kullandığınız "temanın" veriye erişimi yok. Doğru bağlamak sizin elinizde. Bana yaptırsan yine pahalı olacak. Belki piyasanın biraz altında fiyat vereceğim, ama yine ucuz olmayacak. Onu bir unutun. Tasarım yapmak zor bir şey, kimse de bedavaya, hayrına yapmak istemiyor haliyle. Bir de zannediyorsunuz ki tema ve işlev aynı şey. Hayır değil. Şablon site alırsın, sonrasında back end bağlarsın. Back end işlevlerin döndüğü yerdir. Sana Full web sitesi vermiyorlarsa, giriş yapmak, verileri getirmek, listelemek, eklemek gibi becerilere sahip olmayacak sadece "tema".

GitHub'dan aldığım bir siteyi internetten öğrenip kendim de nispeten iyi bir siteye çevirebilir miyim peki? Bir dostum var bu işleri yapıyor okulda sınavları bu videolarla geçtim, eminim sana bir şeyler katar. Backendi yapabilirsin zaten aşırı komplike değil dedi.

Web sitesi "tasarlamak" istiyorsan figma, Adobe Illustrator, Photoshop gibi programları biliyor olman lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı