Web sitesi için gerekli bilgiler nelerdir?

Megumi Lisa

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Türkiye
Merhaba başlıkta yazdığım gibi aklınıza gelen bildiğiniz gereklilikleri yazar mısınız?
Ben web sitesi açmak istiyorum bir nevi (anime forumu YouTube videolarını yansıtacak ve disquis tarzı bir site).
Masrafı az tutmak hem de kendimi geliştirmek için hangi yazılım dilini öğrenmem gerek bu ve benzeri işler için ilk önceliğim hangi dil olmalı?
Worldpress kullanmadan yazılım ile kendim halledebilir miyim? Sadece domain ve hosting satın alarak? Bilmem gerek önemli bilgiler neler var?
Aklınıza gelenleri yazarsanız sevinirim :)

Merhaba başlıkta yazdığım gibi aklınıza gelen bildiğiniz gereklilikleri yazar mısınız?
Ben web sitesi açmak istiyorum bir nevi (anime forumu YouTube videolarını yansıtacak ve disquis tarzı bir site).
Masrafı az tutmak hem de kendimi geliştirmek için hangi yazılım dilini öğrenmem gerek bu ve benzeri işler için ilk önceliğim hangi dil olmalı?
Worldpress kullanmadan yazılım ile kendim halledebilir miyim? Sadece domain ve hosting satın alarak? Bilmem gerek önemli bilgiler neler var?
Aklınıza gelenleri yazarsanız sevinirim :)
En başta html , css , js öğrenmen gerek bir de işin server tarafı var bunu php veya node.js ile halledebilirsin.

Yaparsın ama bahsettiğin proje anladığım kadarıyla forum tarzı bir site. Bunların sunucu tarafı, client tarafı, veri tabanı tarafı derken aylar hatta yıllarını alır öğrenmek. Wordpress kullan geç.

Peki sizce bu dilleri öğrenmek çok uzun sürer mi?
Ve bu dillere örnek verebilir misiniz? Örneğin ilk önce HTML öğren ya da sitede ilk bununla bu tarz şeyler yapacaksın gibi...
HTML , CSS , JS 1 ayını alır.
Ben Youtube'da 'Web Odası' kanalını izleyerek öğrendim.
Sonra Node.js var burda ise express modülü felan kullanman gerekecek.Bunu da yine Youtube'dan öğrenebilirsin.
Ve unuttuğum client tarafı var bunun içinse react veya vue veya başka bir framework kullanman gerekecek.

Yeni konular

Geri
Yukarı