Web Sitesine Kişiye Özel Link Atama

mrtaktek

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,
Şöyle bir sıkıntım var. QR kod vasıtasıyla bir belge düzenleyeceğim fakat düzenlediğim belgeyi yalnızca QR kodu okutan kişi görecek. Bunun dışında diğer kullanıcı için oluşturulan belgeyi göremeyecek. Bunu tabii ki herhangi bir bulut depolama vasıtasıyla yapabilirim ama web sitesinde bunu nasıl uygulayabilirim? Bunların dışında bulut depolama gibi bir çözümde QR kod ile okutan kişiden şifre istenmesini sağlayabilir miyim?
Yardımlarınız için teşekkürler.

Belgeye bir yönlendirme dosyası oluşturun. Belgeyi ayrı bir dizine alıp htaccess'ten o dizine direk erişimleri kapatıp boş bir index.php dosyası ekleyin. QR koduna o yönlendirme dosyasını atayın.

Merhaba, benzer bir problemim var ; site ziyaretçilerinden şifre (kod) girmelerini isteyecek, geçerli kod girildiğinde, kodla ilişkilendirilmiş sayfayı açacak. Bir tür her kod için ayrı bir sayfa.
Teşekkürler.

Merhaba, benzer bir problemim var ; site ziyaretçilerinden şifre (kod) girmelerini isteyecek, geçerli kod girildiğinde, kodla ilişkilendirilmiş sayfayı açacak. Bir tür her kod için ayrı bir sayfa.
Teşekkürler.
Bu sizin yapacağınız sisteme bağlı fakat şöyle bir örnek vereyim. Sayfada bir textbox oluşturup, sayfayı query mantığı ile çalıştıracaksınız. "index.php?kod=x234CXCC" Bu şekilde yani. Arama scripti vs. güzel çalışmaz. Yapmanız gereken şey aslında basit. Query'ler nerede barınacak, nereden eklenecek veya nasıl sonuçlar gösterecek size kalmış.

Bu sizin yapacağınız sisteme bağlı fakat şöyle bir örnek vereyim. Sayfada bir textbox oluşturup, sayfayı query mantığı ile çalıştıracaksınız. "index.php?kod=x234CXCC" Bu şekilde yani. Arama scripti vs. güzel çalışmaz. Yapmanız gereken şey aslında basit. Query'ler nerede barınacak, nereden eklenecek veya nasıl sonuçlar gösterecek size kalmış.
Hızlı cevap için teşekkür ederim ancak; bu siteye index atıldığında tüm kodlara erişim sağlanmazmı? Bilgim olmadığından acemi bir soru olabilir, öğrenmek amacıyla soruyorum. Hazır site editörü kullanmayı planlıyorum, editörde aradığımı bulamadım.

Hızlı cevap için teşekkür ederim ancak; bu siteye index atıldığında tüm kodlara erişim sağlanmazmı? Bilgim olmadığından acemi bir soru olabilir, öğrenmek amacıyla soruyorum. Hazır site editörü kullanmayı planlıyorum, editörde aradığımı bulamadım.
Hayır, bahsettiğim tarzda bir site, veriyi veritabanında kontrol eder ve eğer öyle bir sonuç varsa hangi sayfa, hangi veri, hangi görüntü atanmışsa ekrana yazdırır. Laravel gibi altyapılar kullanarak güvenlikten ödün vermeyen bir site oluşturabilirsiniz veya hazır scriptleri kendi konseptinize uygun bir şekilde editleyerekte aynı sonuca ulaşabilirsiniz.

Geri
Yukarı