Web tasarım için hangi diller öğrenilmelidir?

HTML, CSS, JS, PHP, Python. Web tasarımda genellikle bu diller kullanılıyor. Senin söylediğin projede büyük ihtimal bu diller kullanılır.

HTML, CSS, JS, PHP, Python. Web tasarımda genellikle bu diller kullanılıyor. Senin söylediğin projede büyük ihtimal bu diller kullanılır.
SQL işe yarar mı? Daha doğrusu benim bilgisayarım kaldırır mı? Bilgisayar özelliklerini önceki konumda paylaştım.
SQL'i duydum biraz baktım veri tabanı dili diyorlarmış. Ki programlama dili değil diyorlar fakat halk ağzında programlama dili olarak kalmış. Sizce bunu da öğrenmeye gerek var mı?

Bilgisayarının özelliklerini bilmiyorum ama bu dilleri bilgisayar çalıştıracaktır. 3D çizim yapılmıyor sonuçta bunlarla.
SQL içinse; veritabanıyla alakalıdır. Bir veritabanından istenen bilgileri çekmek, değiştirmek, eklemek ve çıkarmaya yarar. SQL sorgularıyla bu işlemleri yaparsınız.

SQL işe yarar mı? Daha doğrusu benim bilgisayarım kaldırır mı? Bilgisayar özelliklerini önceki konumda paylaştım.
SQL'i duydum biraz baktım veri tabanı dili diyorlarmış. Ki programlama dili değil diyorlar fakat halk ağzında programlama dili olarak kalmış. Sizce bunu da öğrenmeye gerek var mı?

Hocam bazı dillerde en az 8 GB istiyor o konuda çok bilgim yok C++ gibi diller en az 8 GB istiyor olabilir RAM arttırma şansınız varsa 8 GB yapmanızı tavsiye ederim web tasarım dilleri dediğiniz gibi veri tabanlı olduğu için çok fazla sistem harcamazlar eğer hatam varsa bildirmenizi rica ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı