Web tasarım performans ödevi önerisi

Yakuup

Hectopat
Selamlar, web tasarım da performans ödevim var. Kafam da birkaç fikir oluştu, ancak karar veremedim. Nasıl bir şey yapmam konusunda fikirlerinizi belirtirseniz sevinirim. İyi forumlar.

Ödev: Seçtiğiniz il ile ilgili bi' site yapılacak. (İstanbul düşündüm)

Not; HTML, CSS ve JS kullanılacak. (JS isteğe bağlı)

İstanbul'daki köprülerin birini seçin. Üstüne kullanıcının seçebileceği araçlar yerleştirin (araba, otobüs gibi). Seçilen araç köprünün başında yer alsın. Aracı kademe kademe ilerletebileceğimiz bir sistem tasarla. Her kademede farklı bilgiler versin. Örneğin, arabalar İstanbul'un yapıları ile alakalı olsun. İkinci kademeye geldiği zaman binaları, üçüncü kademeye geldiği zaman ise köprüleri tanıtsın. Diğer araç ise otobüs olduğunu varsayalım ve buna da başka bir özellik ekleyelim. Bu da iş sektörleri ile ilgili olsun. İkinci kademede ofis işleri varken üçüncü kademede esnaflık gibi.

Vay be ne günlerdi. Bize de istediğiniz her şey ile ilgili bir site yapın demişti hoca ve ben STAR WARS ile ilgili yapmıştım. O hafta sonu saatlerce uğraşmıştım. O sene erasmus ile Macaristan'a gittiğimde de okuldaki hocaya göstermiştim projemi. Good old days.

İstanbul'daki köprülerin birini seçin. Üstüne kullanıcının seçebileceği araçlar yerleştirin (araba, otobüs gibi). Seçilen araç köprünün başında yer alsın. Aracı kademe kademe ilerletebileceğimiz bir sistem tasarla. Her kademede farklı bilgiler versin. Örneğin, arabalar İstanbul'un yapıları ile alakalı olsun. İkinci kademeye geldiği zaman binaları, üçüncü kademeye geldiği zaman ise köprüleri tanıtsın. Diğer araç ise otobüs olduğunu varsayalım ve buna da başka bir özellik ekleyelim. Bu da iş sektörleri ile ilgili olsun. İkinci kademede ofis işleri varken üçüncü kademede esnaflık gibi.
Teşekkürler.

Geri
Yukarı