Web tasarım uzmanlığı kursu alınır mı?

Son düzenleme:
Temel için iyi olabilir fakat kesinlikle bittikten sonra "Uzman" olmayacaksınız bunun garantisini size vereyim. Sadece temel atmış olacaksınız.

Ayrıca "uzmanlık kursu" verdiğini iddia eden adamların sitesine bakıyorum da hiç "uzman" gibi durmuyorlar. :D

Kursun fiyatını bilmiyorum ama bir arkadaş 6-7 k demişti.
6-7K'ya kendine özel danışman tutarsın bir aylık. :D

Bir kursa o kadar para verilmez. Para tuzağı ve dolandırıcılık, özellikle attığın gibi bir yerinse kesin dolandırıcılık. Verme tabii ki.

6-7K'ya kendine özel danışman tutarsın bir aylık. :D

Bir kursa o kadar para verilmez. Para tuzağı ve dolandırıcılık, özellikle attığın gibi bir yerinse kesin dolandırıcılık. Verme tabii ki.
Peki Özel Ders ile iyi bir hocadan kısa sürede ileri seviyeye gelebilirmiyim java script php gibi dillerde

Görende diyecek uluslararası geçerlilikte sertifika veriyorlar :D. 500$ a yabancı gayet geçerliliği olan sertifika veren yerler var, eğer illa bu kadar paraya kurs alacak olsaydım gider İngilizce, gerçekten öğreten, bir yere gösterince "bak bu adam bu işi biliyordur" diyecekleri sertifikalardan alırdım.

Not: Bu sektörde böyle bir yatırım için önce ücretsiz bir şekilde bir yere gelmek ondan sonra böyle bir yatırım yapmak lazım, giriş seviyesi olarak her yerden öğrenebilirsin, uzmanlık için bir noktaya geldikten sonra yaparsın yatırımını.

@reyl "Kısa sürede ileri seviye" gibi bir tabirde "kısadan" kastın nedir ona göre değişir. Fakat bu sektör kısa sürelerle değil, uzun emek isteyen sürelerle ilerliyor. Aceleci davranmaktansa düzgün şekilde öğrenip emek vermen gerekli. Sektör bir yere kaçmıyor.

JavaScript kursu olarak Nimble Türkiye buraya bakabilirsin. Kursu Armağan Amcalar veriyor ki kendisi JS üzerinde ilkleri yapmış birisi. :) Udemy'deki 30TL'lik kurslardaki gibi şeyler yok. Fakat bu kursu öğrenmek için önce JS'e temel atman gerekiyor. Kursta çünkü sana "değişken nedir?", "DOM nedir?" gibi şeyler öğretilmiyor.

Bu arada temel atmak için kurs yerine dokümantasyon öneririm. Kurslarda o dokümantasyonu uygulayan hocalar var zaten bahsettiğin. Temel attıktan sonra attığım kurs gibi şeylere bakabilirsin. Sana programlama dili değil de programlama öğretecek kursları seç.

Bu kanalda Maximilian Schwarzmüller diye bir adam var çok detaya inip çok yavaş anlatıyor, bir seviyenin üstündeki kişiler için verdiği "basit" bilgiler sıkıcı olabiliyor ama sıfırdan başlayanlar için faydalı olabilir.

Not: @Ecmel hocamın verdiği kaynağa alternatif olsun diye verdim bu daha iyidir o daha iyidir demek için değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı