Web tasarım uzmanlığı kursu alınır mı?

@reyl "Kısa sürede ileri seviye" gibi bir tabirde "kısadan" kastın nedir ona göre değişir. Fakat bu sektör kısa sürelerle değil, uzun emek isteyen sürelerle ilerliyor. Aceleci davranmaktansa düzgün şekilde öğrenip emek vermen gerekli. Sektör bir yere kaçmıyor.

JavaScript kursu olarak Nimble Türkiye buraya bakabilirsin. Kursu Armağan Amcalar veriyor ki kendisi JS üzerinde ilkleri yapmış birisi. :) Udemy'deki 30TL'lik kurslardaki gibi şeyler yok. Fakat bu kursu öğrenmek için önce JS'e temel atman gerekiyor. Kursta çünkü sana "değişken nedir?", "DOM nedir?" gibi şeyler öğretilmiyor.

Bu arada temel atmak için kurs yerine dokümantasyon öneririm. Kurslarda o dokümantasyonu uygulayan hocalar var zaten bahsettiğin. Temel attıktan sonra attığım kurs gibi şeylere bakabilirsin. Sana programlama dili değil de programlama öğretecek kursları seç.
hocam internetden bakmaya çalışıyorum da çoğu kaynakta bilmedigim terimler kullanılıyor ve bu terimlerin açıklaması yapılmıyor ve kafa karıştırıyor ingilizce bilsem yabancı kaynaklara girerim bi ara onlara bakmıştım çeviriden çeviriyorum ondada yani ordaki terimleri farklı çeviriyor kafa karışıyor ve sıkılıp bırakıyorum o yüzden kurslara başvuruyorum hızlı ilerleme sebebim cogu kişi web işi çöküyor diyor

Hocam internetten bakmaya çalışıyorum da çoğu kaynakta bilmedigim terimler kullanılıyor ve bu terimlerin açıklaması yapılmıyor ve kafa karıştırıyor İngilizce bilsem yabancı kaynaklara girerim bir ara onlara bakmıştım çeviriden çeviriyorum onda da yani oradaki terimleri farklı çeviriyor kafa karışıyor ve sıkılıp bırakıyorum o yüzden kurslara başvuruyorum hızlı ilerleme sebebim cogu kişi web işi çöküyor diyor

Bunu diyenlerin yanından direkt uzaklaş :).

@reyl Öncelikle "web işi çöküyor" diyen kimse ondan uzak dur. Gram fikir sahibi değil sektör hakkında.

İngilizcen olmadığını belirtmişsin. Benim sana şu anda en iyi tavsiyem İngilizce öğrenmen olacaktır. Bırak programlama dillerini, önce İngilizce öğren. Bu sektörde İngilizce birincil şart. Kendin de sorunun farkındasın. Bak mesela bir şeyi araştırmaya çalışıp başarısız oluyormuşsun, bunun sebebi İngilizce işte. İngilizce bildikten sonra o terimleri açıklamayan bir yer bulamazsın, her yerde açıklamaları var.

Benim ilk tavsiyem kesinlikle İngilizce öğrenmen.

@reyl Öncelikle "web işi çöküyor" diyen kimse ondan uzak dur. Gram fikir sahibi değil sektör hakkında.

İngilizcen olmadığını belirtmişsin. Benim sana şu anda en iyi tavsiyem İngilizce öğrenmen olacaktır. Bırak programlama dillerini, önce İngilizce öğren. Bu sektörde İngilizce birincil şart. Kendin de sorunun farkındasın. Bak mesela bir şeyi araştırmaya çalışıp başarısız oluyormuşsun, bunun sebebi İngilizce işte. İngilizce bildikten sonra o terimleri açıklamayan bir yer bulamazsın, her yerde açıklamaları var.

Benim ilk tavsiyem kesinlikle İngilizce öğrenmen.
Tamam Hocam Sağolun

Geri
Yukarı