Web tasarıma nereden başlanmalı?

Web sitelerini tasarlamak mı istiyorsun yoksa web sitesi tasarımlarını kodlamak mı istiyorsun?

Bu soruya tam olarak net bir cevap verememişsin. Kodlama bilmediğinden bahsetmişsin ama yazdıklarında da tasarım işiyle uğraşmak istediğin anlaşılıyor. Net olarak izah edebilir misin? Ona göre yönlendirme yapacağım.

Ayrıca hangisi olursa olsun amacın ilk olarak para kazanmak olursa hintlilerin 5 dolara yaptıklarıyla yarışmaya çalışırsın. Belli bir seviyeye gelmeden yapılan çoğu şeyi belli başlı bir kesim çok uygun fiyatlara yapıyor, bu da senin hemen para kazanma isteğini götürür. Ondan dolayı para direkt olarak amacın olmasın başlangıçta.

Web derken aslında internet üzerinden satılan tasarımlardan bahsediyorum. Para konusunu çok takmıyorum az olsa da olur. Bu işte ilerledikçe daha büyük paralar girecektir cebime. Neyin tasarımı derseniz çoğu şey olabilir benim için.

Web derken aslında internet üzerinden satılan tasarımlardan bahsediyorum. Para konusunu çok takmıyorum az olsa da olur. Bu işte ilerledikçe daha büyük paralar girecektir cebime. Neyin tasarımı derseniz çoğu şey olabilir benim için.
Daha çok grafikerlik alanına yatkınsınız o zaman. Yani sadece web sitesi tasarımları değil de logodur, afiştir vb. gibi çoğu şeyin tasarımını yapmak istiyorsunuz doğru anlamadım değil mi?

Eğer öyleyse çok fazla teknik bilgi verebileceğim bir alan değil. Grafiker değilim. Fakat web alanındaki sektörde bahsettiğim her şey grafik/tasarım alanında da geçerli.

Para kazanmak için en iyi önerim ilk başlarda bölge esnafıyla çalışman tarafında olur. Kendini geliştirip bir şeyler yapabildiğini gördükten sonra bölge esnafına gidip iş teklifinde bulun, kabul edenler olacaktır. Oradan ufak bir gelir elde edersin. İnternet üzerinde de ilan yayınlarsın ama Hintliler olduğu sürece düşük bütçeli işler Türklere çok kalmıyor, global anlamda.

Hazır tasarım satan siteler mevcut oralara bakabilirsiniz;

Biraz kodlamaya alıştıktan sonra kendinize buradan bir site tasarımı seçin ve benzerini yapmaya çalışın ben Hepsiburada tasarlamıştım proje ödevi olarak. Önce başlayın en basitinden temel komutlarla sizin işinize yarayacak bir kendi kütüphanenizi oluşturun.

Yeni konular

Geri
Yukarı