Web tasarıma nasıl başlanmalı?

Lgoyü

Centipat
Daha fazla  
Zaten yazılım öğrenmek istiyordum çok uzun süredir, bu istek vardı ama nereden başlasam ne hedefim olsa vs. kararsızdım. Artık karar verdim bir yerden başlayacağım ama nereden onu bilmiyorum. Yardımınız gerek. Ben böyle Bionluk vs. sitelerde web site veya o tarzda bir şeyler yapıp hem vaktimi düzgün bir şeye harcamak, hem de cep harçlığı çıkarmak istiyorum. Nereden nasıl başlamalıyım, hangi programları kullanmalıyım, en önemlisi hangi kaynaklardan yardım almalıyım?

Öğrenmenin en kolay yolu YouTube oradan öğrenebilirsin.
Zaten videolarda gösterirler ama genellikle Visual Studio Code, atom gibi programlar kullanılıyor.
WEB 3.0'a da bakabilirsin

Web geliştiriciler 3'e ayrılır;
  • Frontend(ön yüz)
  • Backend(arka plan)
  • Fullstack(hepsi)
HTML, CSS ile web sitesinin ön yüz tasarımını gerçekleştirebilirsiniz, HTML öğrenmesi kısa süren basit bir dildir. Ayrıca üstüne JavaScript ile web öğelerini daha işlevsel hale getirebilirsiniz. Örneğin HTML ile web sitenize düğme ekleyebilir, CSS ile biçimlendirebilir ve JavaScript ile işlevsellik kazandırabilirsiniz. HTML öğrenmesi kısa süren, biraz alıştırma ile rahatça öğrenebileceğiniz bir dildir. Bir proglama dili yerine işaretleme dili olduğu için programlama dillerindeki gibi hesaplamalar yapmanız gerekmez ve bu da onu daha kolay kılar. CSS ise HTML kadar kolay olmasa da o da bir tasarım(renk, font, büyüklük vs.) dili olduğu için programlama dilleri gibi bir zorluğu yoktur.

PHP ise arka plan işleri içindir. Örneğin birisi internet sayfanıza üye olduğu zaman o bilgileri data olarak saklamanızı sağlar.

Geri
Yukarı