Web tasarımda hangi alana odaklanılmalı?

Yeniçocuk

Kilopat
Makaleler
2
Merhaba. Web tasarım ile uğraşıyorum. HTML + CSS biliyorum. Flexbox tasarım ve responsive tasarım yapabiliyorum(ham CSS ile). Şimdi nasıl yol izlemem lazım. CSS Framework'leri olan Bootstrap ve tailwind.CSS üzerine mi odaklanmalıyım yoksa JavaScript üzerine mi hangi adımdan gitmeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Önce JavaScript öğren. Sonrasında kendine bir framework seç ve ondan ilerle, örneğin React, Vue ya da Svelte gibi. Ben React öğreniyorum. Hepsinin farklı avantajları var. Karşılaştırma videoları izleyebilirsin. CSS konusunda da TailwindCSS öneririm. Bootstrap bence oldukça kötü. Seni kendi komponentlerini kullanmaya zorluyor. Tailwind daha esnek bir yapıda.

Önce JavaScript öğren. Sonrasında kendine bir Framework seç ve ondan ilerle, örneğin React, vue ya da svelte gibi. Ben React öğreniyorum. Hepsinin farklı avantajları var. Karşılaştırma videoları izleyebilirsin. CSS konusunda da TailwindCSS öneririm. Bootstrap bence oldukça kötü. Seni kendi komponentlerini kullanmaya zorluyor. Tailwind daha esnek bir yapıda.

JavaScript öğrenmek tahmini ne kadar sürer. Çok uzun sürer mi?

Prototurk 30 Günde JS bayağı güzel seri aslında ama yarım kaldı. Mustafa Murat Çoşkun iyidir. HTML, CSS ve Python videolarını izlemiştim.

Bende Tayfun Erbilen videoları yarım kalacağı için sonra izleyeceğim. JavaScript iyice kavradıktan sonra tekrardan yol haritasına göz atarım.

Geri
Yukarı