Web tasarımı en iyi yoldan nasıl öğrenebilirim?

qoLLardo

Hectopat
Arkadaşlar selamlar. Son 6-7 aydır sürekli olarak fotoğraf ve de video düzenlemeleriyle uğraşıyorum. Sonra aklımda birden web tasarım fikri uyandı. Ve aşırı derece de merakla birlikte bu işi öğrenme isteği de doğdu. İnternette birkaç araştırma yaptım. Udemy gibi platformlar için birkaç öneri gördüm. Onlardan birisi (110+ Saat) Komple Uygulamalı Web Geliştirme Eğitimi | 2020 adlı sitede ki sadık turan.
Bu kurs bana gerekli eğitimi sağlar mı? Ya da sağlar fakat, şunları da yapman gerekir dediğiniz şeyler var mı? Bu işte kendimi ilerletmek ve de güzel yerlere gelmek istediğimden soruyorum. İlginiz için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Burada amacınızı belirleyerek başlayın bence. Web programlama mı yoksa web tasarım mı öğrenmek istiyorsunuz? Ardından udemy oldukça kaliteli eğitim içeriklerine sahip. Bence fiyatlar da bedava nerdeyse.

Ya da sağlar fakat, şunları da yapman gerekir dediğiniz şeyler var mı?
Ben bahsettiğin eğitimi bilmiyorum, gerçi çok kez tavsiye edildiğini duydum. Ayrıca çoğu kez bir kaynağa kendinizi adayın ve o kaynaktan baştan aşağı her şeyi yutun denildiğini de duydum. Yukarıdaki cümlen için emin ol "şunları da yapman gerekir" kısmını kendin çözüyorsun. Kaynağını takip ederken bir şey duyuyorsun onu bir deneyeyim diyorsun, orda bir sorun geliyor buraya bir bakayım diyorsun derken zaten yol boyunca çok sayıda ara sokağa sapmış çok sayıda durakta durmuş ordan birçok şey özümsemiş tekrar anayola sapmışsın.
Birinin projeyi yapmasını izlemek şu şekilde faydalı olabilir, kendimden örnek veriyorum: Ben HTML&CSS biliyordum, hatta çok da kolay geliyordu ama proje yaparken bir yerde takılıp kalıyordum, düğüme giriyordu ve toparlayamıyordum. Bir kişi seçtim, basit projeleri nasıl yaptığını, ne mantıkla ilerlediğini öğrendim ve kendi mantığımla uyarlayıp kendi yazma şeklimi buldum. O yüzden hazır projeleri incelemek, izlemek üstüne de bol bol proje yapmak önemli diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı