Web Yazılımcılığa Yeni Başlayanlar İçin Kaynak Önerisi

esgorada

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba arkadaşlar web tasarım ve yazılım öğrenmek istiyorum.Biliyorum bunlar ayrı kavramlar ben tasarımı çok rahat yapıyorum ama artık yazılım kısmını da öğrenme zamanım geldi hiç bilgim yok.Bu konuda önerdiğiniz video dersler var mı gerçe yazılıda olur.Bilmek istediğim ve uğraşacağım işler wordpress temaları,mobil uyumlu temalar,html,css.Cevap veren arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim.

Ek olarak sadece Türkçe dersler olursa iyi olur.Çünkü ingilizcem yok

Diğer yazımda da bahsettiğim gibi öncelikle temelden başlaman gerek yani HTML'den onun için aşağıdaki ders listesini kullanabilirsin birkaç ders anlatımına biraz göz attım PHP'ye başlamadan önce buradaki arkadaşın derslerini izleyebilirsin. Şunu asla unutma sıkılsanda başarısız olsanda durma ilk başlarda karmaşık gelebilir ama temelini öğrendikten sonra hiç karmaşık olmadığını göreceksin.

HTML Öğreniyorum - YouTube

HTML kısmını bitirdikten sonra PHP için İbrahim ÇEVRÜK ve Tayfun ERBİLEN tarafından hazırlanmış php derslerini izleyebilirsin.

İbrahim ÇEVRÜK;
Php Dersleri - YouTube

Tayfun ERBİLEN;
Temel PHP Dersleri - YouTube

Şunuda tekrar belirteyim eğitim videosunda gördüklerini izledikten hemen sonra uygula yoksa çabuk unutabilirsin ama uygularsan ve takıldığın yerde tekrar eğitim videosunu açıp izlersen daha akılda kalıcı olur.

Diğer yazımda da bahsettiğim gibi öncelikle temelden başlaman gerek yani HTML'den onun için aşağıdaki ders listesini kullanabilirsin birkaç ders anlatımına biraz göz attım PHP'ye başlamadan önce buradaki arkadaşın derslerini izleyebilirsin. Şunu asla unutma sıkılsanda başarısız olsanda durma ilk başlarda karmaşık gelebilir ama temelini öğrendikten sonra hiç karmaşık olmadığını göreceksin.

HTML Öğreniyorum - YouTube

HTML kısmını bitirdikten sonra PHP için İbrahim ÇEVRÜK ve Tayfun ERBİLEN tarafından hazırlanmış php derslerini izleyebilirsin.

İbrahim ÇEVRÜK;
Php Dersleri - YouTube

Tayfun ERBİLEN;
Temel PHP Dersleri - YouTube

Şunuda tekrar belirteyim eğitim videosunda gördüklerini izledikten hemen sonra uygula yoksa çabuk unutabilirsin ama uygularsan ve takıldığın yerde tekrar eğitim videosunu açıp izlersen daha akılda kalıcı olur.

Ya Css ne olacak.
Bu arada tekrar teşekkür ederim.

YouTube'de bir sürü Türkçe ders mevcut. HTML, CSS, PHP gibi kodları YouTube'de bulabilirsin. Ben kitap ile deneyerek öğrenmiştim, tavsiye ediyorum. Kitabım KODLAB yayınlarına ait.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı