Çözüldü Webcake virüsü nasıl silinir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
USB 3.0'ların içi mavi oluyor. BIOS'tan ilk sıraya alıyorum dediniz. İlk sıraya almak yerine bir de Boot Select menüsü vardır bilgisayarın. Yine açılışta bir tuşu vardır. Oradan seçip Boot etmeyi dener misiniz ? Mümkünse başka bir bellekle de deneyelim bir de. Belleğin FAT 32 olarak formatlı olduğundan da emin olun.

sshot113.png

Belleği 3.0 olmayana taktım. Boot select menüsüne girdim burada da USB ilk sırada görünüyor, bu şekilde başlattım ancak sonuç yine aynı. Karsperskyi yüklemeden önce belleği FAT32 olarak biçimlendirmiştim bu arada. Denemediğim sadece başka bir bellekle denemek kaldı ancak elimde malesef başka bellek yok. Sorunu çözemedik ama yine de ilginiz için teşekkür ederim.

Takipte kalın konuyu ileteceğim Recep Bey'e.

Anakart modelinizi yazın ve Kaspersky anlatımında adı geçen yazma aracını şununla değiştirip tekrar usb belleğe boot edin.
http://www.pendrivelinux.com/downloads/Universal-USB-Installer/Universal-USB-Installer-1.9.3.9.exe
Aracı açtıkdan sonra;
Universal-USB-Installer.png

Step1; Kaspersky Rescue Bulup seçin,
Step2; Browse tıklayıp Kaspersky isoyu gösterin,
Step3; Usb belleğin Sürücü harfini girin ve Yanındaki kutuyu işaretleyin,
Step4; Birşeyi ellemeden geçin,
Create basın ve işlemin tamamlanmasını bekleyip Boot etmeye çalışın.

HP USB Disk Storage Format Tool ile fat32 şeklinde biçimlendirdim. Yukarıdaki programla da tekrar karspersky rescue disk i oluşturup tekrar USB den boot etmeyi denedim ancak sonuç hala aynı, bilgisayar normal olarak başlıyor :/

HP USB Disk Storage Format Tool ile fat32 şeklinde biçimlendirdim. Yukarıdaki programla da tekrar karspersky rescue disk i oluşturup tekrar USB den boot etmeyi denedim ancak sonuç hala aynı, bilgisayar normal olarak başlıyor :/
Dediğimi denedin mi? Denedi isen gelip bene yapacam, teamwiever id pass gönderin denedi iseniz.

Evet dediğin universal usb installer programı ile oluşturup denedim ama olmadı. Bu arada teamviewer ın ne olduğu hakkında bir bilgim yok :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı