Webcam statik elektrik oluşturuyor

Tunahanisik

Femtopat
Daha fazla  
Simülasyon kullanıcısıyım ve kafa takibi için satın aldığım oldukça ucuz (dandik) olan webcami 5-6 aydır kullanıyorum fakat geçtiğimiz günlerde yaptığım sistem yükseltmesi sonrası benim açımdan enteresan olan bir sorunla karşı karşıyayım: Opentrack uygulamasını açıp simülasyonu kullanmaya başlamamdan yaklaşık 15-20dk sonra bilgisayara aktardığı veri donuyor, takılıyor bune müteakip kamerayı çıkarıp tekrar taktıktan sonra 10-15dk içerisinde sistemim aniden kapanıyor. Güç kablosunu çıkarıp 10-15 kere güç tuşuna basmamdan sonra sorunsuz tekrar açılıyor ve bu sadece kamerayı aktif şekilde kullanırken yaşanıyor onun dışında sistemim asla böyle bir sorunla karşılaşmıyor aklıma iki ihtimal geldi ve bunları sizlere danışmak istedim:

1-) Kamerada bilmediğim bir problem var ve statik elektriğe neden oluyor.
2-) PSU'mun gücü sistemi beslemeye yetersiz kalmasından mütevellit PSU kapanıyor veya yine bilmediğim farklı bir sorun ortaya çıkıyor.

Sorunun kaynağını bulmak için kamerayı farklı bir porta aldım değişen bir şey olmadı kameranın olduğu porta, klavye-mouse taktım (kamerayı tamamen çıkartarak) onlarda bir sorun çıkmadı.

Sistem bileşenlerim:
  • Ryzen 5 5500.
  • MSI RX 5700 XT Gaming X
  • 2x8 Corsair 3200MHz DDR4 RAM.
  • Gigabyte A520M K anakart.
  • Dark Force 600W PSU.

Güç kaynağı yetersiz kalıyor olabilir. Ekran kartınız için tavsiye edilen PSU 750W. CPU ve GPU stres testi yapıp deneyebilirsiniz.

Güç kaynağı yetersiz kalıyor olabilir. Ekran kartınız için tavsiye edilen PSU 750W. CPU ve GPU stres testi yapıp deneyebilirsiniz.

Aslında birçok yerde önerilen PSU gücünün 600-650 olduğunu okumuştum kartın 6000 serisi kartlara göre çok daha fazla watt çektiğinin farkındayım fakat 750w biraz fazla değil mi?

Aslında birçok yerde önerilen PSU gücünün 600-650 olduğunu okumuştum kartın 6000 serisi kartlara göre çok daha fazla watt çektiğinin farkındayım fakat 750w biraz fazla değil mi?
MSI'ın teknik verilerinde 750W önerilmiş. Kullandığınız Dark'da 80 Plus gibi bir ibare de göremedim.

MSI'ın teknik verilerinde 750W önerilmiş. Kullandığınız Dark'da 80 Plus gibi bir ibare de göremedim.

Evet hocam bende şimdi görmüş oldum bilgilendirme için minnettarım.

Evet hocam bende şimdi görmüş oldum bilgilendirme için minnettarım.
Rica ederim yardımcı olabildiysem ne mutlu. Dediğim gibi stres testi ile teyit ederseniz kesinleştirmiş olursunuz. Donanımlar normalde sorunsuz çalışıp tam yük altında yine bu tarz problem çıkarıyorsa muhtemelen ısınma veya güç kaynağındandır.

Yeni konular

Geri
Yukarı