Webden alışveriş yapıp para iadesini mağazadan almak

weld-baby-7826

Kilopat
Daha fazla  
Uzun zaman önce bimeks'den 132 liralık alışveriş yaptım. Ürünü açmadan iadesi yapıp paramı geri istedim mağaza uzun bir süre beni oyaladı. Tüketici haklarına gittim onlar bile şikayete savunma alamamış kanımca beni haklı bulmuşlar. Para iadesi için mail attım hukuk birimimize ileteceğiz dediler 1 aydır hala dönecekler. Bunların para vereceği yok. İcra işini avukata yaptırınca karşı taraf onun parasını vermiyormuş galiba. Kendin icra takibi yapabiliyormuşsun ama bu konuda bilgim yok nasıl yapılır? Nerelere başvurmalıyım? Paramı son kuruşuna kadar alabilir miyim?

Olmadı mağazaya tüketici hakları belgisiyle gitsem olur mu? Web alışverişinin ücretini mağazadan isteme şansım var mı? Olmadı müşterilerin yanında bağırırım tüketici hakları para iadesi verdi paramı vermiyorlar sizde alışveriş etmeyin mağdur olursunuz der rahatlarım. Bu sefer beni dava etmezseler tabi :ıslık:

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı