Web'den mi alışveriş yapılmalı, Vatan Bilgisayar mağazadan mı?

GroundFalconx

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yakın zamanda bilgisayar toplamayı düşünüyorum fakat yaşadığım şehirde Vatan dışında pek büyük teknolonoji mağazası yok. Olsa da fiyatları vatanla aynı. Teknobiyotik, Sinerji, İtopya vs. tarzı sitelere güveniyorum alışveriş yapmak istiyorum ancak onlarında ürünleri ne kadar sağlam olarak paketlediklerini bilmiyorum ve kargoculara karşı aşırı güvensizim. Daha önce defalarca kez ürünlere karpuz muâmelesi yaptıklarına tanıklık ettim.

Sizce riski alıp internetten getirtmeye değer mi yoksa Vatan'dan mı toplamalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkes internetten alıyor bir şey olmuyor, size neden olsun? Ben bilgisayarımın her parçasını internetten aldım. Ve toplamam 3 ay sürmüştü. Nanokatalog sitesine bir göz atın.

Herkes internetten alıyor bir şey olmuyor, size neden olsun? Ben bilgisayarımın her parçasını internetten aldım. Ve toplamam 3 ay sürmüştü. Nanokatalog sitesine bir göz atın.
Gayet güvenilir, ama Türkiye garantisi olmadığını belirterek açıklama yapsaydın. ;)

Kendileri garanti sunuyorlar. Ben ekran kartı aldım ordan belge yoktu. Aradım garantisini kendilerinin sağladıklarını belirtti.

Hangisi daha ucuzsa oradan alırım ben her zaman. Tabi aldığım ürünün aynısı mağazada çok az farkla daha pahalıya satılıyorsa tercihimi oraya da çevirebilirim. Sonuçta kargo sebepli gecikmeler ve sorunlar olmuyor bu seçimde.

Arkadaşlar yakın zamanda bilgisayar toplamayı düşünüyorum fakat yaşadığım şehirde Vatan dışında pek büyük teknolonoji mağazası yok. Olsa da fiyatları vatanla aynı. Teknobiyotik, Sinerji, İtopya vs. tarzı sitelere güveniyorum alışveriş yapmak istiyorum ancak onlarında ürünleri ne kadar sağlam olarak paketlediklerini bilmiyorum ve kargoculara karşı aşırı güvensizim. Daha önce defalarca kez ürünlere karpuz muâmelesi yaptıklarına tanıklık ettim.

Sizce riski alıp internetten getirtmeye değer mi yoksa Vatan'dan mı toplamalıyım?
Ürünlerin Vatan Mağazaya nasıl geldiğini sanıyorsun? yine kargoyla :) Güvenilir sitelerde alışveriş sıkıntı olmaz...

Gereksiz para harcamamalı insan ucuz olanı tercih etmeli bence ,güvenilirlik sorunu yoksa . eğer farklı yerlerde dağlar kadar fark yok ise daha çok güvendiğini seçmeli .

@Taptic bu arada hocam anakart ve ram için yazacaktım fakat iznim yok . cysternyulica instagramım .takip ederseniz konuşabiliriz .

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı