Web'den para kazanma

Freelancer olarak çalışabilirsin. Fakat kendinde bir fark olması lazım ki Hintli gelip senin elindeki işi, senden daha ucuza yapmasın.

Ayrıca bu tür ufak kazançlar için daha farklı yöntemler de mevcut. Çıraklık vb. gibi onlar daha mantıklı az kazanç sağlamak istiyorsanız. Herkes internet üzerinden ekmek yiyecek diye bir şart yok.
Küçük yaşlarımdan beri tasarımcılığa ilgi duydum. 3 sene civarı araştırdım çabaladım bir seviyeye geldim, kötü de değildim iyi de. Ortalama logo, banner vb. şeyler yapabilecek seviyedeydim. (Tabii canva gibi basit sitelerden yapılan orta halli banner, logo gibi şeylerden bahsetmiyorum) Bu freelance meselesini duydum, gireyim dedim. Girdim, bionluk ve fiverr gibi sitelere üye oldum. Yaklaşık 4-5 ay boyunca hiç iş gelmedi. Profilimi düzenledim, daha ilgi çekici başlıklar attım, reklam verip üst sıralara taşıdım ilanımı. Birkaç müşterim oldu. Gelen çoğu kişi 45-60 yaş arası bu konularda hiçbir şey bilmeyen üstüne 50-60 tlye güzel bir çalışma isteyen kişilerdi, tabii bu benim hevesimi kırıyordu. Ancak ben yapmaya devam ettim. İlk müşterim bir su markasıydı, herkes düşük ücrette çalışma istediği için bende artık düşük ücrette yapmaya karar verdim. İlk satışımı 40 tl gibi bir fiyattan yaptım tam hatırlamıyorum. Ancak kadın çözünürlük belirtmemişti ona 3-4 defa sormama rağmen ve çözünürlüğün ve fotoğraf kalitesinin düşük olduğunu belirtip %50 iade istedi. Ona fotoğrafı düzeltip tekrar ulaştırabileceğimi söyledim ancak istemedi. Bende mecbur kabul ettim iadeyi. Üstüne üstlük bir de 2 puan verdi yüzsüz. O kadar saygılı ve ilgili konuşmama rağmen. Bundan sonra birkaç satış daha yaptım düşük ücretlere ve bıktım artık. Herkes çok anlayışsız bu piyasada. Girmeni tavsiye etmem, akmasa da damlar mantığın 2 senede 10 müşteriyse girebilirsin. Reklamsız ve tecrübesiz girersen bu işe tutunamazsın. Diğer satıcılardan bir farkının olması lazım. Kısaca kazandırmaz bu işe yeni gireceksen.

Pek bir yeteneğim yok ancak çok fazla boşa harcayavak vaktim var bir keresinde bir öğrencinin ödevi olan 500 sayfalık kitabının 10 sayfa özetini çıkarmıştım ve 50 TL almıştım fakat artık öyle şeylerde bulamam.
Böyle şeyleri arayan çok kişi var internete ilan verebilirsiniz özet hazırlamak için. Çok az da olsa müşteri sahibi olabilirsin ama alacağın miktar az olur.

Pek bir yeteneğim yok ancak çok fazla boşa harcayavak vaktim var bir keresinde bir öğrencinin ödevi olan 500 sayfalık kitabının 10 sayfa özetini çıkarmıştım ve 50 TL almıştım fakat artık öyle şeylerde bulamam.
Araştırın hocam. Piyasaya bir göz atın. Şu an ne gibi alanlara talep yüksek, gelirleri inceleyin. Ayrıca hiçbir fikir edinemeseniz, YouTube gibi platformlarda çok sayıda öneri ve fikir veren insan mevcut.

İlan verebileceğim site önerebilir misiniz? İnternette talep olan işleri araştırıp onları yapıp yapamadığıma göre ilan verebilirim belki.

Geri
Yukarı