WebHelper virüsü nasıl silinir?

Mamis

Femtopat
Daha fazla  
The Witcher 3 indirmek istemiştim. uTorrent indirdim. Sonra oyunu indireceğim dosyayı da hazırladım. Sonra oyun inerken ses karıştırıcısında WebHelper diye bir şey gördüm. Sonra internete yazdım hemen WebHelper nedir diye. Virüs olduğunu öğrenince ufak bir şok oldum. Hemen UTorrent'dir, o The Witcher dosyasını da hemen sildim. Sonra hemen yeniden kontrol ettim, ses karıştırıcısını. Baktım yok. Bir içime bir rahatlama geldi. Ama sonra birden durdum ve düşündüm. Ya silinmediyse, çünkü bu program okduğum kadarıyla hem klavyeyi takip ediyor, hem de sesler çıkarıyormuş. Girdiğim siteleri falan topluyormuş. Her neyse, şu anda içimde bir şüphe var. Silindi mi, yoksa hala burada mı? Bunu nasıl anlayacağım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Zararlı olmayan şey için ne kadar da uğraş harcamışsınız ya bir de format diyenler var. Bilmediğinizi bari belli etmeyin.
Konu sahibi Utorrent anında gelen bir yardımcı araçtır, sıkıntı olan bir araç değil.
Yani bu program güvenli mi?
İşte büyük birader anı diye buna derim arkadaşıma şu anda iki bilgisayarına da Malwarebytes indirtiyorum şu anda :D

Zararlı olmayan şey için ne kadar da uğraş harcamışsınız ya bir de format diyenler var. Bilmediğinizi bari belli etmeyin.
Konu sahibi Utorrent anında gelen bir yardımcı araçtır, sıkıntı olan bir araç değil
Emin misiniz ? Her yerde virüs olarak bahsediliyor .(WebHelper)
İşte büyük birader anı diye buna derim arkadaşıma şu anda iki bilgisayarına da Malwarebytes indirtiyorum şu anda :D
Bence değil çok fazla virüs olduğunu söyleyen kaynak var!
WebHelper'ı ilk gördüğüm zaman . (ss almıştım)

Dosya Ekleri

• Ses Düzeyi Karıştırıcı - Hoparlör (USBGH1XK-ENC) 29.12.2020 13_32_15.png
    Ses Düzeyi Karıştırıcı - Hoparlör (USBGH1XK-ENC) 29.12.2020 13_32_15.png
    8,5 KB · Görüntüleme: 53
Son düzenleme:
Legal siteden indirenlerde sıkıntı yok farklı sitelerden veya gerçek zararlıyı indirenlerde evet zararlı.
Virüs değil mi virüs değilse neden bu kadar onu açılmış ve bu kadar kaynak var.
Virüs yazan yerler virüs ne bilmeyen kişiler. Rastladığınız sayfalar da sahte sayfalar veya gerçek zararlıyı içeren sayfadır.

Emin misiniz ? Her yerde virüs olarak bahsediliyor .(WebHelper)
Bunu ben değil siz bileceksiniz. Legal olarak indirdiyseniz zararlı değil. Bu tür şeyleri bilmiyorsanız sağlam bir AV kurmanız gerekir.

Legal siteden indirenlerde sıkıntı yok farklı sitelerden veya gerçek zararlıyı indirenlerde evet zararlı.

Virüs yazan yerler virüs ne bilmeyen kişiler. Rastladığınız sayfalar da sahte sayfalar veya gerçek zararlıyı içeren sayfadır.
Sağ olun hocam, aydınladım :D.

Yeni konular

Geri
Yukarı