Utorrentle gelen Webhelper virüsü

Smeagol

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, utorrenti indirdiğim an webhelper geldi ve CPU kullanımı 80'lere çıktı. Bu virüse dikkat edin ve utorrentten uzak durun. Size nasıl kurtulacağınızı anlatan bu videoyu atacağım. Bu video ile tamamen kurtulmak mümkün mü?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tamam kardeşim size gelmemiştir. Belki de korkmuş olabilir.
Şimdi bir hacker iş yapacak ama dünyaya pislik saçmasın. İşin doğasında yok.

Hocam ben yıllardır kullanıyorum virüs görmedim. İndirdiği siteye bağlı. Ben gezginler indirdim sadece trojan çıktı(çıkmadı ama neyse.) sonra antivirüs sildi. Kullanmayı devam etmekteyim.

Tamam kardeşim size gelmemiştir. Belki de korkmuş olabilir.
Şimdi bir hacker iş yapacak ama dünyaya pislik saçmasın. İşin doğasında yok.
Büyük ihtimal indirdiği site virüslüdür
Sizde içimde kalmasın test ediyim diyorsanız Virtual Box’tan bir sanal bilgisayar yapıp test edin :|

Hayır kurtulamazsın.Virüs kendini yeniden yüklüyor

Videoda gösterilen şeyleri yaptım sonra malwarebytes ile tarayıp sildirdim fakat utorrentie.exe dosyası hala duruyor üstelik 5 tane filan videoda gösterilenler kesin işe yarıyor mu çünkü yaptığım halde utorrentie dosyası duruyor fakat utorrenti kaldırdım bilgisayarımdan.

Videoda gösterilen şeyleri yaptım sonra Malwarebytes ile tarayıp sildirdim fakat utorrentie.exe dosyası hala duruyor üstelik 5 tane falan videoda gösterilenler kesin işe yarıyor mu çünkü yaptığım halde utorrentie dosyası duruyor fakat utorrenti kaldırdım bilgisayarımdan.

Kesin işe yarar mı bende bilmiyorum hocam. Bende onu sordum ama diğer kaldırma yöntemleri de bu şekilde gösterilmiş. Bu arada torrent eski sürüm vs ise belki bazılarında olmayabilir ama yeni sürümlerde kesin var eminim. İndirdiğim sitede torrentin kendi sitesi konuda paylaşmıştım.

Bende şu an gözükmüyor.

Utorrent ile BitTorrent kadar gereksiz bir program yok. Son sürümlerin de ciddi derecede fazla kaynak tüketmeye başladı her yerde okudum arka planda mining yapıyormuş meğersem. qBitTorrent kullanıyorum son birkaç aydır hem ücretsiz hem de sade. Sadece işini yapıyor. Utorrent ve BitTorrent gibi sürekli para ver Premium al demiyor reklam göstermiyor. Aklı olan qBitTorrent haricini kullanmasın.

ben bittorrent kullaniyorum yeni gordum webhelperi kaynak falan tuketmiyor bittorrenti kapatincada kapaniyor basima biseyde gelmedi 1 yildir ama kurtulmak istedim simdi bundan onemli dosyalar var bilgisayarimda bunlari harici depolama olmadan formattan haric birakmak mumkunmu.

Yeni konular

Geri
Yukarı