Websitesi açığı buldum

Ben Ziraat mobil uygulamasının açığını buldum. Bankaya gitmeden cep telefonu numarası değiştiriyordum. Sadece teşekkür ettiler. 1 gün geçmeden düzelttiler.

Türk sitelerine sakın böyle bir şey yapmaya kalkma. Sitelerin açığını bulup bildirirsen sanki dükkanlarını soymuşsun gibi davranıyorlar. Elinden geldiğince Bug Bounty kapsamında olmayan sitelere bulaşmamaya çalış, işlerine yarayacak bir şey yapsan bile yaranılmıyor.

Güncelleme: Aradım sitenin müşteri hizmetlerini görselli bir şekilde açıklayarak mail adresimize fotoğrafını at sana geri dönüş yapılacaktır dediler herhangi bir şey talep etmedim.

Güncelleme: Aradım sitenin müşteri hizmetlerini görselli bir şekilde açıklayarak mail adresimize fotoğrafını at sana geri dönüş yapılacaktır dediler herhangi bir şey talep etmedim.

Doğru olanı yapmışsınız küçük de olsa büyük de olsa hizmet sonuçta. Para vermezler ama bir teşekkür ederler gibime geliyor.

Yerli bir alışveriş sitesinde kötü amaçlı bir betik bulmuştum. Kredi kartı bilgilerini çalmaya yarıyordu. Bildirdim, iki gün içinde kaldırıp teşekkür ettiler. Bari çek filan verin de alışveriş yapayım. Para yine sizde kalsın. Böyle şeyler adamın şevkini de kırıyor.

Bu arkadaşa da hediye olarak kahve fincanı vermişler.

Yeni konular

Geri
Yukarı