Webtekno Silver Sistemi Özelleştirip Alma

@Yiğit Efe ERDOĞMUŞ güzel bir sistem önermişsiniz ama aklıma takılan konu şu pek pc den anlamıyorum yalan yok önerdiginiz işlemci 1600 mmorpg lerde biraz düşük kalırmı ordan güzel kısılmış 4200 bütce var ve elimdekinin en iyisini yapmaya çalısıyorum herkes gibi ne yalan söylim ben ağırlıklı olarak böyle oyunlar oynicagım için bir sorun teşkil edermi gene duydugum bilgilere göre bazıları ekran kartı ve işlemciden yiyormuş oyunların yani 4200e varabilcegimiz en güzel nokta nedir tüm forumdaki bilgili arkadaşlardan rica ediyorum max 4200e ortaya ne koyabiliriz ve tahmini olarak ne derece olabilir :)

@Yiğit Efe ERDOĞMUŞ güzel bir sistem önermişsiniz ama aklıma takılan konu şu pek pc den anlamıyorum yalan yok önerdiginiz işlemci 1600 mmorpg lerde biraz düşük kalırmı ordan güzel kısılmış 4200 bütce var ve elimdekinin en iyisini yapmaya çalısıyorum herkes gibi ne yalan söylim ben ağırlıklı olarak böyle oyunlar oynicagım için bir sorun teşkil edermi gene duydugum bilgilere göre bazıları ekran kartı ve işlemciden yiyormuş oyunların yani 4200e varabilcegimiz en güzel nokta nedir tüm forumdaki bilgili arkadaşlardan rica ediyorum max 4200e ortaya ne koyabiliriz ve tahmini olarak ne derece olabilir :)

İşlemci adı + ekran kartı adı + oyunun adı şeklinde Google yada Youtube'da aratırsan performanslara bakabilirsin.

Fiyat bütçeni 200 TL aşıyor fakat çok güzel bir sistem oldu.
MMORPG oyunlarda işlemci çok önemlidir işlemciye yük verdim ,ekran kartınıda onunla dengelemek istedim istersen ekran kartını biraz düşürebilirsin fakat bu şekilde seni çok uzun süre (6-10 yıl) idare eder
İŞLEMCİ: 1320 AMD Ryzen™ 5 3600 3.6GHz (Turbo 4.2GHz) 6 Core 12 Threads 35MB Cache AM4 İşlemci (Wraith Stealth Soğutuculu) - İşlemci - Bilgisayar Bileşenleri
EKRAN KARTI: 1390TL Sapphire Radeon RX590 Nitro+ Special Edition 8GB GDDR5 256 Bit Ekran Kartı
ANAKART: 417 TL Gigabyte B450M S2H AMD B450 DDR4 M.2 mATX Anakart incehesap.com
RAM: 499TL Corsair-cmk16gx4m2d3000c16-16gb-2x8gb-3000mhz
SSD: 324TL Adata xpg 256gb SX8200 Pro 3500/1200Mb M.2 PCIe Ssd-ASX8200PNP-256GT-C
PSU: 339TL Corsaır Vs Serisi Vs550 CP-9020171-EU 550W 80 Plus 12 Cm Fan Güç Kaynağı
KASA: 289 Dark Diamond PRO 4x12cm RGB Full Akrilik Ön ve Yan Panel, USB 3.0 Bilgisayar Kasası (DKCHDIAMONDPRO)

Son düzenleme:
öncelikle tekrar teşekkür ederim çok hoşuma gitti :) sizce ssd yi soket yerine 480 normal taksam okadar hız delisi degilim açıkcası depo birazdaha önemlibana göre nasıl olur birde ben her ihtimale karşı 500 lük eski bilgisayarımdan cıkma bir harddisk taksam bir zararı olurmu ?

öncelikle tekrar teşekkür ederim çok hoşuma gitti :) sizce ssd yi soket yerine 480 normal taksam okadar hız delisi degilim açıkcası depo birazdaha önemlibana göre nasıl olur birde ben her ihtimale karşı 500 lük eski bilgisayarımdan cıkma bir harddisk taksam bir zararı olurmu ?
Hiçbir zararı olmaz zaten depo için 500 GB harddiskin varmış. İşletim sistemini ve oyunlarını SSD'ye kurablirsin. Ama M.2 SSD almalısınız çünkü anakartınız M.2 SSD'ler için 32 GB/s hız veriyor ,normal Sata SSD'ler için 6 GB/s hız veriyor o yüzden kesinlikle M.2 öneririm. Küçük bir uyarıda yapıyım M.2 SSD'lerin Sata modelleri oluyor. Benim size önerdiğim SSD M.2 NWMe. 32 GB/s hızı NWMe SSD'lerde alabilirsiniz , M.2 Sataların normal Sata SSD'lerden hiçbir farkı yok.
Ek olarak Sata SSD'ler şimdilik sınırlı hız veriyor. NWMe SSD'lerin sonu yok.
Yazım hatalarını düzelt lütfen sosyalin kuralları biraz katı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı