Webtekno sponsor rezilliği

Aynı şey Technopat için de geçerli. Sponsorluk konu olunca ürüne nasıl gerçek yorumlama yapılsın ki?
Sponsorlu içerik, yalan içerik demek olmamalı. Eğer siz ve sizin gibi düşünen insanlar bu durumu kafasında meşrulaştırmışsa geçmiş olsun.

Ne demek istediğimi anladığınızı sanmıyorum. Enis Kirazoğlu zaten bir teknoloji kanalı değil, oyun kanalı. Kendisi de çok anlamadığını ifade ediyor. Samimi ve bilmediği bir konuda teknik konuşmuyor zaten. Oyuncu olarak yaşadığı tecrübeyi falan anlatıyor.
Ray Tracing teknolojisine RTX teknolojisi demek ve performansa etkisinden bahsetmemek. DLSS'in teknik kısımlarını anlatmak fakat kötü kisimlarina değinmemek. Bir oyuncu olarak gerçekten çok objektif şekilde yaşadığı tecrübeyi anlatıp ve teknik kısımlarına değinmiyor(!) Bizim ülkede sponsorlu içerik dediğin para karşılığı en ufak kötü noktasina bile değinmeden sürekli övmeye dayalı bir şey. Objektif sponsorlu içerik istiyorsan ya tek işi YouTube olmadığı için para kaygısı olmayan kanallara ya da Donanım Arşivi, PC Hocası gibi sponsorluk anlaşması yapan yerlerin pazarlama için muhtaç olduğu yerlere bakacaksın. Aynı zamanda yurt dışında da bu iş para kaygısı daha az olduğu için daha objektif oluyor.

Bu arada Webtekno'nun videosunu izlemeyenler için belirteyim;oyun testlerinde bariz bir şekilde RAM kaynaklı FPS dropları ve FPS düşüklüğü olmasına rağmen bunu belirtmiyorlar. Aynı şeyi donanım arşivi kanalında göremezsiniz. O da sponsorlu içerik yapar ama 8 GB RAM'i 16'ya yükseltmeyecekseniz bu laptopu almayın diye de belirtir.

Sponsorlu içerik, yalan içerik demek olmamalı. Eğer siz ve sizin gibi düşünen insanlar bu durumu kafasında meşrulaştırmışsa geçmiş olsun.
Yapacak bir şey yok hocam, başta sponsorlar istiyor bunu. Türkiye için "Al benim ürünümü eksisiyle, artısıyla, fiyatıyla incele." diyen olduğunu düşünmüyorum varsa da çok azdır.

Zamanında malum forumun anlaşmalı olarak Reeder denen dandik markanın ürünlerini övdüğünü gördükten sonra sitelerin tanıtımını yaptığı ürünlere fazla güvenmiyorum. Bir şey alacağınız zaman ürünü farklı siteler üzerinden araştırın. Kullanan kişilere sorun.

Ben şahsen genel olarak Monster ve Casper gibi markalara yönelmem. İstedikleri kadar F/P canavarı diye yırtınabilirler. İyi ürünleri illaki vardır fakat onlarca alternatifi varken bu markalar benim için en son seçenek olurdu.

Hocam bu objektif şekilde yorum yaparsanız kimse ne sponsorluk ne de reklam verir. Sponsorluğun amacı da firmanın iyi yanlarını övülmesidir ve bununla müşteri toplamaktır. Örnek vermem gerekirse Dost Kayaoğlu'na sürekli Call of Duty'i keyi geliyordu ve her seferinde oyunu kötülüyordu. Yanlış bilmiyorsam en son oyunun keyini göndermediler.
Konuyu başka yere çekiyorsunuz. Ben sadece örnek teşkil etmesi açısından aradaki farka değinmek istedim. Banane mobil oyun reklamlarından.
Hocam ben bir yere çekmiyorum.

"Fiyat/performans canavarı" şeklinde lanse ederek sponsorluk dahilinde reklamını yaptıkları ürün çöpten ibaret. Resmen insanları aldatmaya yönelik bir içerik yapmışlar.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

i7 12700H'lı bu bilgisayar çok daha iyi olmasına karşın daha ucuz.

Böyle reklamlara sırf webteknodur, güvenilirdir diye inanmayın.

Not: Videonun altında Monster'ın kendi sitesine yönlendirdiği için oradan fiyatına bakmıştım. Oraya göre söyledim. Normalde 1000 TL daha ucuzmuş Acer'dan. Ama yine de rezalet.
Bilgisiz ve cahilleri kandırma aracıdır bir nevi sponsorluk yeterli düzeyde bir bilgiye sahip değilsen cahiliyete aldanıp almanı sağlarlar. Para dinleri imanları aga çok sorgulama.

İngilizce bileceksin, İngilizce büyük kanalları takip edeceksin. Adam sponsor olsa bile kötü tarafını yapıştırıyor. Hatta kötüyse sponsorluğu iptal edip direk gömüyorlar.
Yurt dışında bizim ülkede olduğu kadar paraya muhtaçlık veya işi para için yapma durumu yok.

Geri
Yukarı