WerFault.exe hatasıyla mavi ekran hatası

Kriontex

Hectopat
Resimdeki gibi anlamadim birden oldu ekran böyle siyah kalıyor ve önünde hata var. Neden oldu boyle?
Güncelleme: Biraz once mavi ekran verdi.
Güncelleme2: Bilgisayar açıldı ama bu hata neden oldu. Tekrar olmamasi için bir şey yapabilir miyim?

P11207-203515.jpg
P11207-203424.jpg
P11207-203843.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam anakart modelinizi atarmısınız. @Kriontex
Hocam nasıl anladınız? Ben yeni başladım da.

Hocam bende yeni başladım sayılır minidump dosyasını açınca !analyze -v yazıyor ona tıklayınca ne olmuş ne bitmiş ortaya çıkıyor ben WinDbg programını kullanıyorum.

Son düzenleme:
Hocam anakart modelinizi atar mısınız? @Kriontex

Hocam bende yeni başladım sayılır minidump dosyasını açınca! Analyze -v yazıyor ona tıklayınca ne olmuş ne bitmiş ortaya çıkıyor ben WinDbg programını kullanıyorum.

Biliyorum hocam ama ona tıklayınca bir sürü şey yazıyor anlayamıyorum. Sorun orada.

Biliyorum hocam ama ona tıklayınca bir sürü şey yazıyor anlayamıyorum. Sorun orada.
Ekran Alıntısı.PNG

!analyze -v ye tıklayınca Bugcheck Analysis diye yer geliyor DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL yazıyor o hatadan hataya değişir. Bu hata adının altında yazan yeri atın google çeviriye ne olduğu yazar biraz daha aşağılara doğru gidince neyin sorun çıkarttığı belli oluyor. Ve chipset sürücüsünün hata verdiği çıkıyor.

Eki Görüntüle 1236170
Analyze -v ye tıklayınca bugcheck analysis diye yer geliyor DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL yazıyor o hatadan hataya değişir. Bu hata adının altında yazan yeri atın Google çeviriye ne olduğu yazar biraz daha aşağılara doğru gidince neyin sorun çıkarttığı belli oluyor. Ve chipset sürücüsünün hata verdiği çıkıyor.

Çok teşekkür ederim hocam. Şimdi anladım :)
Hocam bir tane minidump dosyanızda sistem iş parçacığı istisnası işlenmedi diyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı